Gerdab.IR | گرداب

جزئیات پیام رسان «قاصدک»

تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۴

مدیر دفتر خدمات تلفن همراه موسسه تبیان با اشاره به راه اندازی رسمی فاز تکمیلی اپلیکیشن پیام رسان «قاصدک» گفت: ایجاد یک نرم افزار پیام رسان به سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری نیازمند است.

به گزارش گرداب از مهر، سید علیرضا حسینی امروز در نشست خبری، به تشریح اقدامات موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در حوزه نرم افزارهای ویژه تلفن همراه پرداخت و گفت: سایت فرهنگی تبیان به عنوان یکی از پربیننده ترین سایتهای اطلاع رسانی در حوزه فرهنگی، در تولید محتوا در کشور شناخته می شود و یکی از اهداف سازمان تبلیغات اسلامی این است که این محتوا با توجه به شیوع استفاده از تلفن همراه، بر روی موبایل نیز در دسترس کاربران قرار گیرد.

وی با اشاره به تولید نرم افزارهای ویژه تلفن همراه در این موسسه گفت: نرم افزار پیام رسان «قاصدک» ویژه چت و ارتباط دو سویه کاربران بر مبنای وب ۲ طراحی و راه اندازی شده است.

حسینی با تاکید براینکه فاز آزمایشی این نرم افزار از دو سال گذشته راه اندازی شده بود افزود: امروز این نرم افزار به صورت رسمی و با تکمیل ویژگیها، رونمایی شده است.

وی در پاسخ به مهر، مزیت این نرم افزار را داشتن تالار گفتگو عنوان کرد و گفت: در این تالار گفتگو افراد به صورت مجازی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود و هیچ شماره ای از افراد قابل رویت نیست.

حسینی با بیان اینکه هیچ فایلی در سرور این پیام رسان ذخیره نمی شود ادامه داد: این موضوع در جهت حفظ حریم خصوصی افراد خواهد بود.

وی بر ایجاد محیط پاکیزه برای تولید محتوای سالم در این فضا تاکید کرد و گفت: تمامی مطالب این اتاق گفتگو و نرم افزار پیام رسان «قاصدک» قابل کنترل است اما در آن از مکانیزم هایی غیر از فیلترینگ هوشمند، استفاده شده است.

مدیر دفتر خدمات تلفن همراه موسسه تبیان، پشتیبانی آنلاین از این پیام رسان را از دیگر مزیتهای این شبکه اجتماعی برشمرد و گفت: فیلترینگ هوشمند بر روی شبکه های صوت و تصویر و پیام رسان، کندی ایجاد می کند و به همین دلیل ما از این مکانیزم، برای نرم افزار پیام رسان استفاده نکرده ایم و زیرساخت اپلیکیشن «قاصدک»، قدرتمند است.

حسینی با بیان اینکه تاکنون نرم افزار «قاصدک» از طریق سایت تبیان ۳۰۰ هزار بار دانلود شده است در مورد موفقیت شبکه های اجتماعی خارجی گفت: شیوع یک پیام رسان به بودجه و زیرساخت قوی و قدرتمند نیاز دارد به نحوی که طبق برآوردها، در دنیا سرمایه گذاری اولیه برای یک پیام رسان، حدود ۱۰۰ میلیارد دلار است.

وی با بیان اینکه به زودی موضوع بحث روز و دانشنامه نیز به اپلیکیشن «قاصدک» افزوده می شود گفت: بودجه سالانه نرم افزار «قاصدک» حدود ۱۰۰ میلیون تومان برآورد می شود.