Gerdab.IR | گرداب

اعلام آمادگی برای تجهیز اپراتور‌های عراقی؛

سفر نمایندگان سه اپراتور ایرانی به عراق برای حل مشکل ارتباطی زوار

تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات از سفر هیأتی از ایران با حضور نمایندگان سه اپراتور به عراق خبر داد و گفت: برای حل مشکلات زوار اربعین حتی به عراق اعلام کرده‌ایم که در صورت نیاز به امکانات و تجهیزات برای اپراتورهای عراقی، آمادگی همکاری داریم.

به گزارش گرداب، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سفر روز گذشته‌اش به استان ایلام و مرز مهران برای حل مشکلات ارتباطی زوار اربعین گفت: ما تمامی ظرفیتهای مخابراتی و زیرساختهای لازم برای برقراری ارتباط بین زائران مرزهای کشور و داخل کشور عراق را به کار گرفته ایم.

وی ادامه داد:آنچه که به عنوان اختلالات در روزهای قبل بعد از مرز مهران گزارش شده بود مربوط به اپراتورهای کشور عراق بود، چرا که در داخل کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.البته برای حل مشکلات ارتباطی زائران هیئتی از جمهوری اسلامی ایران با حضور نمایندگان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به کشور عراق سفر می کنند.

وزیر ارتباطات گفت: ما در زمینه فراهم کردن ارتباطات با کیفیت برای زوار حتی به کشور عراق اعلام کرده ایم که در صورت نیاز به امکانات و تجهیزات برای اپراتورهای عراقی، آمادگی داریم با این کشور همکاری داشته باشیم تا مشکلات حل شود.

واعظی یادآور شد: در یک سال گذشته 850 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه های زیرساختی حوزه ارتباطات استان ایلام هزینه شده و تا پایان امسال 350 میلیارد ریال دیگر برای تقویت و توسعه شبکه های مخابراتی و اینترنتی استان سرمایه گذاری خواهد شد.طی یک سال اخیر 62 روستای استان ایلام به شبکه اینترنت متصل شده اند و اتصال 242 روستای دیگر در دستور کار است و تلاش خواهیم کرد امکان اتصال تمام روستاهای استان را برای برگزاری انتخابات فراهم کنیم.

وی افزود: در حال حاضر اجرای 440 کیلومتر شبکه فیبر نوری در این استان انجام گرفت و به هر میزان که درخواستی برای پهنای باند در ایام اربعین حسینی مورد نیاز باشد، تامین خواهیم کرد. در پایان لازم است تاکید کنم که تلاش خواهیم کرد ظرفیت پهنای باند استان ایلام را تا اواخر سال آینده به 20برابر افزایش دهیم.