Gerdab.IR | گرداب

وای – فای در آمریکا رایگان شد

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴

اپراتور آمریکایی وریزون از آغاز ارائه خدمات مخابراتی تلفن همراه با استفاده از فناوری بی سیم وای – فای خبر داده است.

به گزارش گرداب به نقل از زددی نت، مشترکان این اپراتور می توانند از فردا با به روزکردن نرم افزار Samsung Galaxy S6  یا  Galaxy S6 Edge از خدمات مذکور بهره مند شوند.

در حالی که AT&T خدمات تلفن همراه وای – فای را برای برخی مدل های آیفون فعال کرده، وریزون ترجیح داده این کار را برای تعدادی از مدل های اندروید انجام دهد.

وریزون اعلام کرده که این به روزرسانی را خود و به تدریج انجام خواهد داد و لذا کاربران باید فعلا منتظر بمانند. این شرکت اعلام کرده در سال آینده تعداد بیشتری از گوشی های همراه را با این فناوری تماس صوتی که کم هزینه تر و باکیفت تر خواهد بود سازگار خواهد کرد.

برقراری تماس صوتی وای – فای در داخل خاک آمریکا برای تمامی مشترکان رایگان خواهد بود، اما در صورت برقراری تماس های بین المللی از این طریق صورت حساب ها بر مبنای نرخ های بین المللی محاسبه خواهد شد.

بعد از ارسال به روزرسانی نرم افزاری لازم برای استفاده از این خدمات کاربران با فعال کردن قابلیت Advanced Calling و سپس Wi-Fi Calling می توانند از خدمات یاد شده استفاده کنند.

با گسترش عرضه نرم افزارهای تماس رایگان مبتنی بر وای – فای مانند وایبر، بسیاری از اپراتورهای تلفن همراه برای رقابت با این رقیب تازه نفس تلاش می کنند خدمات به روزتر یا مشابهی ارائه کنند.

منبع: فارس