Gerdab.IR | گرداب

ترفندآیفون‌برای‌فیلترسایتهای‌نامناسب

تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۴

با فعال کردن این ترفند در گوشی های آیفون خود با خیالی راحت می توانید گوشی خود را در اختیار کودکان خود قرار دهید.

به گزارش گرداب، از آنجایی که امروزه تقریباً تمام کودکان با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود قادر به استفاده از اینترنت هستند، شاید لازم باشد که والدین نظارت بیشتری را بر روی آنها انجام دهند. تکنولوژی همواره کمک حال بشر بوده است اما گاهی نیز استفاده نادرست از آن، در جهت سوء حرکت خواهد کرد. در این ترفند قصد داریم تا با استفاده از قابلیتی که دستگاه‌های دارای پلتفرم iOS نظیر آیفون ارائه می‌دهند، نحوه مسدود کردن وبسایت‌هایی که به نظر شما برای فرزندتان مضر خواهند بود را بررسی کنیم.

قابلیت مسدود سازی وب سایت‌ها از نسخه ۷ iOS بود که برای این سیستم‌عامل عرضه شد و هم اکنون از نسخه ۷ به بعد این سیستم عامل قادر به استفاده از آن هستند.

ترفند:
مرحله اول: برای مسدود سازی یک وبسایت شما می‌بایست ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی خود شده و وارد تب General شوید.

مرحله دوم: سپس از منو ظاهر شده در سمت راست،  گزینه ی Restrictions را بفشارید.در اینجا ابتدا باید با فشردن بر روی گزینه Enable Restrictions، این قابلیت را فعال نمایید.

مرحله سوم: پس از فعال سازی به پایین صفحه آمده و گزینه Websites را بفشارید.

مرحله چهارم: در صفحه باز شده با ۳ گزینه روبه رو خواهید شد.
 گزینه اول All Websites = این گزینه دسترسی به تمامی وبسایت‌ها را مسدود می‌کند.
گزینه دوم Limit Adult Content = این گزینه تنها مطالب و تصاویری که نامناسب می‌باشند را مسدود میسازد.

گزینه سوم Specific Websites Only = در صورت انتخاب این گزینه، تنها وبسایت‌هایی که شما به گوشی معرفی می‌کنید مسدود خواهند شد. برای این کار باید بر روی گزینه Add a Website کلیک نمایید تا آدرست وبسایت مدنظرتان را وارد نمایید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان