مؤسسه Flurry هفت سالی است که گزارش های جامعی در مورد دنیای موبال و اپلیکیشن ها منتشر می کند و طی این سال ها، آنچه تماما مشهود است، رشد بی وقفه این حوزه است. در سال 2015 نیز این رشد همچنان ادامه داشته و آمارهای جالب توجهی در آخرین گزارش Flurry در این رابطه وجود دارد.
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹
کد خبر: ۱۸۳۰۶
به گزارش گرداب؛به گزارش «آی تابناک»، در سال 2015 متوسط میزان استفاده از اپلیکیشن ها برابر با 58 درصد رشد را نشان می دهد. منظور از استفاده از اپلیکیشن، باز کردن یک App و در نتیجه تعامل کاربر با آن است که Flurry نام Session را برای آن انتخاب کرده است. این آمار نشان می دهد همه طبقه بندی های اپلیکیشن در سال 2015 رشد داشته اند، البته به جز طبقه بندی بازی ها که خود موضوعی جالب توجه است.
آمارهای جالب و باور نکردنی از دنیای موبایل در سال 2015


صنعت موبایل به سرعت در حال بلوغ است. طی هفت سال گذشته، مؤسسه Flurry بیش از 2.1 میلیارد دستگاه هوشمند را در سطح جهانی و ماهیانه رصد کرده است. در حالی که نرخ رشد در سال 2015 حاکی از نوعی تنزل است (58 درصد در مقایسه با رشد 76 درصدی سال 2014 و رشد 103 درصدی در سال 2013) همچنان حاکی از سرعت پیشرفت فزاینده در این صنعت است، زیرا در سایر صنایع شتاب و رشدی اینچنینی مشاهده نشده است.

اما آنچه بیش از همه جالب توجه است، مقایسه ضریب رشد حوزه موبایل در سال 2015 برای کاربران قدیمی و کاربران جدید است. این مقایسه نشان می دهد، 40 درصد از رشد 58 درصدی Session ها در سال 2015 از سوی کاربران قدیمی بوده که این ضریب در سال 2014 برابر با 20 درصد و در سال 2013 برابر با 10 درصد بوده است.

نگاه به طبقه بندی Session های نشان می دهد، چهار حوزه بیش از حد میانگین رشد داشته اند؛

اپلیکیشن های مربوط به حوزه Personalization: نرم افزارهای شخصی سازی رشدی فوق العاده و در حد 332 درصد در سال 2015 داشته اند. این ابزارها از صفحه Lock Screen اندروید تا صفحه کلیدهای emoji را شامل می شود که البته بیشترین نقش را در این زمینه همین صفحه کلیدهای emoji در نرم افزارهای پیام رسان داشته اند.

حوزه نرم افزارهای خبری و اطلاع رسانی: این حوزه نیز برابر با 135 درصد در سال 2015 رشد داشته است. این رشد نشان دهنده یک ضریب فزاینده در جایگزینی نرم افزارهای هوشمند موبایل به جای ابزارهایی نظیر تلویزیون و رایانه ها به عنوان منابع اول خبرگیری و اطلاع رسانی است.

نرم افزارهای حوزه Productivity: ابزارها و نرم افزارهایی که معطوف به کارایی و بهره وری بالاتر هستند، در سال 2015 رشدی 125 درصدی را تجربه نموده اند و اکنون موبایل ها و فبلت ها به ابزار اولیه به خصوص برای بسیاری از نوجوانان و دانشجویان برای کارهای محاسباتی و انجام امور مربوطه تبدیل شده است. این ابزارها به اکنون به عنوان برترین ابزارهای دسترسی به ایمیل و سایر ابزارهای مشابه دیگر مد نظر هستند.

حوزه سبک زندگی و خرید آنلاین: این حوزه با رشد 81 درصدی در سال 2015 البته نوعی کاهش رشد نسبت به رقم 174 درصدی سال 2014 را نشان می دهد؛ اما همچنان به عنوان یکی از چهار حوزه با رشد سریع در دنیای موبایل خودنمایی میکند. این آمار نشان دهنده رشد سریع حوزه تجارت موبایل است و اکنون بیش از 40 درصد تجارت کل دنیا و بیش از 33 درصد از تجارت در ایالات متحده را شامل می شود.

رشد سریع فبلت ها در دنیای موبایل

در حالی که این آمار نشان دهنده تصویر جالبی از تحولات در حوزه موبایل است. تحلیل دقیق تر نشان می دهد که استفاده از فبلت ها در سال 2015 رشدی قابل توجه داشته است. نمودار زیر به خوبی نشان دهنده میزان استفاده از فبلت ها در مقایسه با سایر ابزارها در حوزه هایی نظیر اخبار و مجلات، ورزش و موسیقی، رسانه و سرگرمی است.

آمارهای جالب و باور نکردنی از دنیای موبایل در سال 2015


این نمودار نشان می دهد، حوزه فبلت ها به تنهایی رشدی فزاینده را در استفاده کاربران طی سال 2015 در مقایسه با سایر ابزارها در مجموع تجربه کرده است. رشد استفاده از ابزارهای خبری بر روی فبلت ها 4.8 برابر، رشد حوزه نرم افزارهای ورزشی برابر با 4.6 برابر و حوزه موسیقی، رسانه و سرگرمی نیز رشدی 4 برابری را به خود دیده است.

رشد سریع نفوذ فبلت ها در میان کاربران را زمانی می توان بهتر درک کرد که در مقایسه زمان صرف شده بر روی دستگاه های مختلف، نگاهی به این موضوع داشته باشیم. زمان صرف شده بر فبلت ها در سال 2015 نسبت به سال قبل رشدی برابر با 334 درصد داشته که 2.9 برابر حد میانگین است، حال آنکه رشد مجموع سایر دستگاه های دیگر برابر با 117 درصد بوده است.

آمارهای جالب و باور نکردنی از دنیای موبایل در سال 2015


فبلت ها غیر قابل توقف هستند

اما برتری های فبلت در سال میلادی 2015 به همین جا ختم نمی شود و آن گونه که از آمار مشخص می شود، فبلت ها به یک حوزه غیر قابل توقف در دنیای موبایل تبدیل می شوند، به گونه ای که 27 درصد از مجموع کل دستگاه های جدیدی که طی کریسمس فعال شده و همچنین 50 درصد از کل دستگاه های اندرویدی که طی همین زمان فعال شده اند نیز فبلت بوده اند.

آمارهای جالب و باور نکردنی از دنیای موبایل در سال 2015


به این جهت به فبلت ها لقب غیر قابل توقف داده شده که اگر این نرخ رشد به هیمن شکل بماند تا ماه اکتبر سال 2016 فبلت ها به مهمترین و پر استفاده ترین دستگاه های موبایل در دنیای ما تبدیل می شوند. نمودار فوق بیانگر توزیع جهانی دستگاه ها بر اساس نوع و گونه آنهاست که تا سال 2017 نیز وضعیت آنها پیش بینی شده است.

نکته جالب اینکه احتمالا تا فصل دوم سال 2016 گوشی های کوچک اندازه منقرض خواهند شد و اقبال به سمت صفحه نمایش های بزرگتر تداوم خواهد داشت.

رقم حیرت آور 3.2 تریلیون تعامل یا Session

در سال 2015 رقم حیرت آور 3.2 تریلیون تعامل با نرم افزارهای موبایل صورت گرفته که شاید هشت سال قبل در زمانی که سر و کله اولین گوشی های هوشمند پیدا شد، هیچ کس تصور یک چنین رقمی را نداشت. در ساعت 0 روز اول ژانویه سال 2016 مؤسسه Flurry شمارنده خود را 0 کرد و اکنون حدس و گمان ها برای سال میلادی جدید به یک سرگرمی جالب توجه تبدیل می شود.

منبع: تابناک
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد