Gerdab.IR | گرداب

واتس آپ کاملا رایگان شد

تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۴

Jan Koum موسس پیام رسان واتس آپ متعلق به فیس بوک روز گذشته از رایگان شدن کامل این نرم افزار و عدم دریافت هزینه اشتراک سالیانه از کاربران آن خبر داد.

به گزارش گرداب به نقل از ری کد، هدف از اعمال این تغییرات که باعث شد رقم دریافتی ناچیز یک دلار از کاربران هم حذف شود، حذف موانعی است که باعث می شود برخی کاربران حرفه ای تمایل کمتری به استفاده از واتس آپ در مقایسه با نرم افزارهای رقیب داشته باشند.

Jan Koum در توضیح این مساله گفته است: پرداخت این پول برای برخی کاربران مشکل بوده و ما نمی خواستیم مردم فکر کنند که در برخی مواقع به این علت ممکن است ارتباطاتشان با دنیا قطع شود.

مدل تجاری واتس آپ تا به حال استفاده رایگان در سال اول و دریافت 99 سنت به ازای هر سال استفاده اضافی بوده است. انتظار می رود اعمال تغییرات جدید برای همه کاربران و حذف درگاه های پرداخت چند هفته ای به طول بینجامد.

برخی کارشناسان معتقدند این تغییر موجب هجوم شرکت های تبلیغاتی به واتس آپ و ایجاد مزاحمت های تازه برای کاربران خواهد شد. اما مدیر واتس آپ این مساله را رد کرده است. گفتنی است حق عضویت افرادی که امسال یک دلار به واتس آپ پرداخته بودند به آنها برگردانده نخواهد شد.