Gerdab.IR | گرداب

برنامه همراه اول برای سایت وای‌فای

تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۴

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار گفت: در نظر داریم با توسعه حدود ۷۵۰۰ سایت وای‌فای آفلودینگ تا پایان سال، دسترسی مشترکان‌مان به خدمات وای‌فای همراه اول را برقرار کنیم.

به گزارش گرداب، وحید صدوقی درباره برنامه اپراتور اول ارتباطی برای ارائه خدمات وای‌فای عمومی اظهار کرد: بیشتر تمرکز ما روی ارائه خدمات وای‌فای آفلودینگ (Wifi Offloading) است و همانطور که قبلا هم گفته‌ایم در نظر داریم تا تعداد سایت‌های این بخش را به حدود 7500 تا پایان سال برسانیم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از منازل دارای سرویس اینترنت پرسرعت هستند که از این بستر استفاده خواهیم کرد تا وای‌فای همراه اول را به مشترکان ارائه دهیم. البته این کار نیازمند طراحی سوئیچی یکپارچه برای مشترکان ثابت و سیار است تا از این طریق با تغییر مکان قابل شناسایی از طریق سیم‌کارت به صورت خودکار باشند.

مدیر عامل همراه اول درباره نحوه بکارگیری این تکنولوژی در اماکن عمومی پرتردد گفت: در فضاهای داخلی (زیرسقف) این اماکن مانند سالن‌های انتظار و ترانزیت ترمینال‌های مسافربری هوایی و زمینی پوشش را از طریق Smart Cellها برقرار می‌کنیم که در این زمینه هم برنامه‌های توسعه‌ای مشخصی داریم.

او افزود: "اسمارت‌سِل‌ها" بیشتر جهت تقویت پوشش Indoor به کار می‌رود و با توجه به شبکه گسترده‌ای که در کل کشور داریم، توسعه تکنولوژی‌های جدید را در نقاط و اماکن خاص طبق برنامه توسعه‌ای و اقتصادی پیش خواهیم برد.