Gerdab.IR | گرداب

بودجه کلان گوگل برای آوارگان سوری

تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۴

گوگل به منظور آنلاین کردن پناهندگان سوری در آلمان بودجه‌ای 11 میلیون دلاری اختصاص داده و البته امیدوار است از این طریق مشتریان وفادار جدیدی برای خدمات خود بیابد.

به گزارش گرداب به نقل از وایرد، این شرکت با اجرای طرحی تازه 5.3 میلیون دلار برای دسترسی پناهندگان در آلمان به رایانه های کروم بوک ساخت خود اختصاص داده است. Google.org بازوی گوگل برای انجام فعالیت های خیرخواهانه با سازمان غیرانتفاعی NetHope برای اجرای طرح یاد شده موسوم به Project Reconnect همکاری خواهد کرد.

NetHope از بودجه گوگل برای خرید 25 هزار رایانه کروم بوک استفاده خواهد کرد و برنامه‌های آموزش زبان و برنامه های آموزشی را بر روی آنها نصب خواهد کرد.

Jacquelline Fuller مدیر Google.org در این مورد گفته است: پنهاجویان نه تنها باید زنده بمانند، بلکه باید ابزاری برای تداوم زندگی عادی داشته باشند. آنان بعد از سفر خطرناکشان قبل از هر چیز به پناهگاه، غذا و مراقبت نیاز دارند. اما بعد از این آنها باید زبان محلی بیاموزند و مهارت های لازم برای زندگی در یک کشور جدید را کسب کنند و بتوانند تحصیل کنند تا شرایط زندگی قبلی خود را به دست آورند.

البته 25 هزار کروم بوک برای استفاده بیش از یک میلیون پناهجویی که تنها در آلمان ثبت نام شده اند، رقم ناچیزی است. لذا در قالب این طرح تاسیس کافی نت و اجرای برنامه‌های آموزشی برای کودکان هم پیش بینی شده است. شرکت مخابراتی دویچه تله کام هم از ارائه تخفیف های دسترسی به اینترنت خبر داده است. طرح مذکور فعلا تنها در آلمان اجرا می شود، اما امکان گسترش آن به دیگر کشورهای پذیرنده پناهندگان هم وجود دارد.