Gerdab.IR | گرداب

جذب طرح‌های‌پرداخت‌الکترونیک با فین‌تک

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

رویداد نوآورانه فین‌تک با هدف حمایت از ایده‌های نو در فضای بانکداری، پرداخت الکترونیکی و بورس به مدت سه روز از ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه سال جاری در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود.

به گزارش گرداب، این رویداد قرار است فرصتی را در اختیار صاحبان ایده و علاقمندان در بخش‌های برنامه‌نویسی مبتنی بر وب و تلفن همراه، طراحی رابط و تجربه کاربری و صاحبان کسب‌و‌کارهای نوپا قرار دهد تا ایده‌های خود را مطرح و حمایت‌های لازم برای پیاده‌سازی ایده‌هایشان را دریافت کنند.

احسان رفیعی در توضیح این رویداد گفت: فین‌تک یا فناوری مالی نوعی از فناوری است که با استفاده از توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به ارائه خدمات مالی نوآورانه می‌پردازد.

مدیر توسعه محصول واحد پرداخت الکترونیکی فناپ مهم‌ترین هدف برگزاری این رویداد را فرهنگ‌سازی ایده‌پردازی در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیکی دانست و گفت: رویدادی است که شرکت کنندگان ایده‌های خود را در حوزه‌های مالی، بانکی، پرداخت الکترونیکی و بورس مطرح می‌کنند. آنها با حضور در این رویداد برای توسعه و ارائه محصول‌شان به بازار، به تعداد زیادی از خدماتی که حامیان در اختیارشان قرار می‌دهند، دسترسی پیدا می‌کنند.

وی افزود: در روز برپایی مراسم، کارگاه آموزشی متناسب با حوزه فعالیتی رویداد برگزار می‌شود. پس از آن، شرکت کنندگان با دریافت انواع API، محصول اولیه خود را به داوران ارائه می‌دهند.

او با تاکید بر معیارهای ارزیابی ایده، بیان کرد: نوآوری ایده، مشخص بودن مشتریان و بازار هدف، قابلیت پیاده‌سازی و قرارگیری در زنجیره ارزش حامیان رویداد از مهم‌ترین پارامترهایی است که در ارزیابی و داوری ایده‌ها تاثیر دارد.

به گفته وی، شرکت کنندگان در این رویداد در صورت کسب موفقیت علاوه بر دریافت جایزه، می‌توانند از حمایت‌های تخصصی و مالی برای تجاری‌سازی ایده‌های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/