Gerdab.IR | گرداب

پهنای باند قم ۵ برابر شد

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات در جریان سفرهای استانی خود به قم از در دستور کار بودن فیلترینگ هوشمند خبر داد و گفت: پهنای باند استان قم از اوایل دولت تدبیر و امید تاکنون پنج برابر افزایش داشته است.

به گزارش گرداب، محمود واعظی بعد از سفر به استان قم جهت بهره‌برداری از پروژه‌های ICT این استان و دیدار با آیات عظام نوری همدانی، سبحانی و شبیری زنجانی امروز راهی استان فارس شد.

وزیر ارتباطات که محور اصلی سخنانش بعد از به سرانجام رسیدن برجام، حول موضوعات سیاسی می‌گردد و صراحتا خبر از رونق اقتصادی کشور طی سال آینده می‌دهد، در دیدار با آیات عظام مذکور نیز عنوان کرد که با موفقیت برجام، دولت سال آینده در مسیر رونق اقتصادی، کسب‌و‌کار و ایجاد مشاغل گوناگون حرکت می‌کند.

با توجه به اینکه عمده دغدغه مراجع عظام تقلید موضوعات مربوط به چالش‌های فضای مجازی و تأثیر این فضا در بین اقشار جامعه است، وزیر ارتباطات در دیدار با آنان همچون گذشته صحبت‌های خود را پیرامون این موضوعات ارائه کرد و گفت: فناوری امروز به صورت فرصت و تهدید در جوامع مختلف در جریان است که برای صیانت و استفاده از فرصت‌های بیشتر، فیلترینگ هوشمند را در دستور کار قرار دادیم.

واعظی با اشاره به افزایش زیرساختهای قم و مرکز داده‌های این استان اظهار کرد: به دنبال این موضوع هستیم تا با تلاش  متخصصان حوزه ارتباطات دستیابی به محتوای اسلامی و تولید آنها را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: پهنای باند استان قم از اوایل دولت تدبیر و امید تاکنون پنج برابر افزایش داشته است.

در پایان این سفر پروژه‌های ICT این استان به شرح 1. توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در مرکز قم به ظرفیت 20گیگابیت بر ثانیه، 2. ادامه احداث ناحیه پستی پردیسان با اعتبار ملی و استانی به متراژ 617 متر مربع، 3. افتتاح پروژه‌های توسعه بخشی transport در بیش از 33 نقطه (همراه اول)، 4. نوسازی ایستگاه‌های شبکه نسل دوم تلفن همراه تعداد 12 ایستگاه (همراه اول)، 5. افتتاح پروژه‌های توسعه شبکه نسل دوم تلفن همراه تعداد 9 ایستگاه (همراه اول)، 6. افتتاح پروژه‌های توسعه شبکه نسل سوم تلفن همراه تعداد 28 ایستگاه (همراه اول)، افتتاح پروژه‌های توسعه بخشی RNC و BSC در یک نقطه (همراه اول)، 7. افتتاح و توسعه مراکز خدمات مشترکان در شهرستان قم (ایرانسل)، 8. راه‌اندازی و توسعه شبکه نسل 3 در شهرستان قم (ایرانسل) و راه‌اندازی و توسعه شبکه نسل 4 در شهرستان قم (ایرانسل) افتتاح شد.

حال که واعظی در دومین روز از دهه فجر همراه با معاونان و مدیران خود راهی استان  فارس شده، قرار است افتتاح‌های اینترنت پرسرعت 920 روستای این استان در قالب طرح (USO)، مرکز تبادل ترافیک اینترنت (IXP)، جلسه با همکاران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، جلسه با هیات رییسه و اساتید دانشگاه شیراز، حضور در جلسه شورای اداری استان، دیدار با تولیت آستان مقدس احمد بن موسی الکاظم(ع) را داشته باشد.