Gerdab.IR | گرداب

از 5 هزارتومان تا 420 هزار تومان؛

بازار سیاه بلیط جشنواره فجر در فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

بازار سیاه و دلالی فروش بلیط جشنواره فجر به فضای مجازی هم کشیده شد.

به گزارش گرداب، "بلیط جشنواره فجر با قیمت مناسب"، "تعویض سانس بلیط های جشنواره"، " برای خرید بلیط فیلم مورد علاقه تان بشتابید" و ...، جملاتی که این روزها در مقابل سینماهای پایتخت بسیار می شنوید و اگر از پیش فروش بلیط های جشنواره فجر جا ماندید، در بازار سیاه می توانید بلیط فیلم مود علاقه تان را پیدا کنید.

رونق بازار سیاه خرید و فروش بلیط های جشنواره در فضای مجازی بیشتر است، دلال ها اینجا بدون آنکه ردی از خود به جا بگذارند، می تازند.

کافی است جستجویی در فضای مجازی داشته باشید تا با انبوهی از آگهی های معاوضه، خرید و فروش بلیط های جشنواره روبرو شوید، بازار دلالی ها در نرم افزار های موبایلی داغ تر است، تنها در یکی از اپلیکیشن خریدو فروش اجناس دست دوم حجم وسیعی از آگهی های مشابه را می توانید مشاهده کنید، تبی که از دو هفته گذشته یعنی بلافاصله پس از اتمام پیش فروش بلیط های جشنواره بالا گرفت.

تنوع قیمت ها بالاست، از 5 هزارتومان تا 420 هزارتومان برای تنها یک سری 11 تایی بلیط جشنواره فیلم فجر، کارگردان و بازیگر حاضر در فیلم در قیمت گذاری بی تاثیر نیست، البته قیمت برخی از بلیط ها هم بصورت توافقی تعیین می شود.

بازار سیاه بلیط جشنواره فجر در فضای مجازی/ قیمت ها از 5 هزارتومان تا 420 هزار تومان   

بازار سیاه بلیط جشنواره فجر در فضای مجازی/ قیمت ها از 5 هزارتومان تا 420 هزار تومان

متن های تکراری و غالبا فریبنده برای اغوای کاربران تا در دام دلال ها اسیر شوند :

«4 سری بلیط جشنواره فیلم فجر در سینما آزادی ساعت 5 و 30 دقیقه»، قیمت هر کدام از این بلیطها 9 هزار تومان است. سری 11 تایی بلیطهای سینما آزادی در گروه الف، با قیمت 88 هزار تومان به صورت آزاد و 77 هزار تومان به صورت دانشجویی، پیش از آغاز جشنواره فروخته شده است.

«یک سری کامل از بلیط های جشنواره فجر به قیمت خرید، شامل سودای سی‌مرغ 1، سودای سی‌مرغ 2 و نگاه نو می‌باشد. بلیط ها برای سینمای ویژه هنرمندان، سینما سروش می‌باشد که با حضور هنرمندان عرصه سینما اکران می‌شود.» قیمت این سری، 200 هزار تومان در نظر گرفته شده است.»

«بلیط جشنواره فیلم فجر سودای سی‌مرغ یک و دو در پردیس ملت، همراه با فرش قرمز هرمندان این آثار و پذیرایی. لطفا برای خرید فقط از طریق ایمیل یا تلگرام پیام دهید.

بازار سیاه بلیط جشنواره فجر در فضای مجازی/ قیمت ها از 5 هزارتومان تا 420 هزار تومان 

بازار سیاه بلیط جشنواره فجر در فضای مجازی/ قیمت ها از 5 هزارتومان تا 420 هزار تومان

با یکی از فروشنده های مجازی بلیط سینما که قیمت بلیط توافقی نوشته بود وارد معامله شدیم، این فروشنده خود را یکی از اعضای ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر معرفی کرد و پیرامون تقلبی نبود بلیط خود، گفت :" من از اعضای ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر بودم و بلیط هایی که برای فروش گذاشته ام، از طریق ستاد جشنواره صادر شده و هولوگرام دارد.

در حال حاضر تنها  دو سری بلیط نگاه نو و یک سری بلیط سودای سیمرغ 2 برای جشنواره صحرا موجود است که با توجه به گذشت روز اول جشنواره، آن را با قیمت 70 هزارتومان می فروشم."

بازار سیاه بلیط جشنواره فجر در فضای مجازی/ قیمت ها از 5 هزارتومان تا 420 هزار تومان 

موضوع را از پلیس فضای مجازی پیگیر شدیم، سرگرد کیانی سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: تهیه بلیط های جشنواره باید از طریق مرجع موثق و متصدی برگزاری جشنواره صورت بگیرد و افراد باید مراقب جعلی بودن این بلیط ها بوده و مهر و نشان ستاد برگزاری جشنواره را رویت کرده و پس از آن به خرید بلید اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی موارد مذکور باید در فضای مجازی نیز مورد توجه قرار گیرد، افزود: افراد در خریدهای اینترنتی باید بررسی همه جانبه ای نسبت به آدرس و URL سایت فروش داشته باشند.

سرگرد کیانی در پاسخ به سوالی مبنی بر برخورد پلیس فتا با این اپلیکیشن و دلالی در فضای مجازی خاطرنشان کرد: برخورد پلیس فتا با این موارد منوط به شکایت است و درصورت شاکی خصوصی پلیس فتا وارد جریان می شود.

حال باید دید، مسئولین وزارت ارشاد و ستاد اجرایی برگزاری جشنواره فجر چه زمانی می خواهند برای برخورد با دلالی خرید و فروش بلیط جشنواره که پایش به فضای مجازی نیز کشیده شده است، برخورد کنند؟