Gerdab.IR | گرداب

ارتقاء فرهنگ‌ مشتری مداری دربازار IT

تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

پس از مرحله خدمات پس از فروش، مرحله باشگاه مشتریان آغاز می شود که این خدمات فقط رفع ایراد نیست بلکه با تعقیب رفتار مشتری، رضایت مشتریان را افزایش می دهد و منتج به فرهنگ‌سازی در سیستم ارایه خدمات به مشتریان خواهد شد.

به گزارش گرداب، کیوان مشاهری‌فرد با اشاره به ضرورت وجود مقوله جدید باشگاه مشتریان، اظهار داشت: در کمپانی های مطرح و بزرگ جهانی پس از خدمات پس از فروش، خدمات باشگاه مشتریان ارائه می شود که خدمات پس از فروش الزامی است اما خدمات باشگاه مشتریان به صورت اختیاری به مشتریان ارائه می شود.

این واردکننده و ارائه دهنده خدمات پس از فروش کالای موبایل و کامپیوتر گفت: باشگاه مشتریان علاوه بر اینکه فضایی را برای تبادل نظر بین مشتریان و قدردانی از آنها ایجاد می کند در نهایت منتج به گسترش فرهنگ مشتری مداری و فرهنگ‌ سازی در سیستم ارایه خدمات به مشتریان خواهد شد.

وی ادامه داد: رویکرد باشگاه مشتریان، ارائه خدمات از زمان خرید کالا به بعد است تا مشتری احساس کند پس از خرید کالا تنها نیست و پشتیبانی از سوی فروشنده واقعی است.

مشاهری‌فرد توضیح داد: هدف از تاسیس باشگاه مشتریان تنها رفع ایراد نیست بلکه با تعقیب رفتار مشتری، خدماتی در جهت رضایت مشتریان ارائه می کند تا مشتری های قدیمی همچنان وفادار باشند و امکان جذب مشتریان جدید نیز فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه برای نخستین بار و به منظور ارائه خدمات در سطح جهانی به مشتری های ایرانی، باشگاه مشتریان یک کمپانی کره‌ای پرمصرف موبایل و تبلت در ایران راه اندازی شده که تاکنون 60 هزار عضو نیز جذب کرده است.