Gerdab.IR | گرداب

فعالیت در فضای‌مجازی جهاد است

تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

عضو ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه تلاش افراد مومن انقلابی در راستای اهداف انقلاب در فضای مجازی حکم جهاد دارد، گفت: فضای مجازی فضایی مناسب برای نفوذ دشمن است.

به گزارش گرداب، سیدعلی قریشی ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری فارس در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: این نمایشگاه نسبت به گذشته از نظر محتوا و جاذبه‌های بصری بسیار ارتقا پیدا کرده است و از نظر مخاطب هم استقبال خوبی شده است.

عضو ائتلاف اصولگرایان ادامه داد: با توجه به حضورم در سالهای متمادی در رسانه ملی جنس رسانه‌ را می‌شناسم و اگر در مجلس حضور یافتم حتما پیگیر ایجاد رسانه‌ای در طراز انقلاب اسلامی خواهم شد.

وی در خصوص چگونگی ارتقای فضای مجازی افزود: باید کمبودها و نواقص رسانه‌ها را احصا کنیم و پشتیبانی‌هایی که مجلس می‌تواند از فعالین مومن و انقلابی فضای مجازی کند را از قبیل حمایت بودجه‌ای تقویت کنیم.

قریشی در ادامه تصریح کرد: باید در مجلس کارگروهی ایجاد شود متشکل از کارشناسان حوزه‌های فضای مجازی و رسانه زیرا این فضا محل نفوذ دشمن است و مقام معظم رهبری هم بارها بر این نکته تاکید کرده‌اند.

عضو ائتلاف اصولگرایان ادامه داد: اقدام در فضای مجازی برای بچه‌های ارزشی حکم جهاد را دارد و هرکسی که با محوریت اسلام گامی در راستای اهداف بلند نظام اسلامی بردارد مجاهد است.

وی افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی سهل‌الوصول اولین اقدام ما باید در حوزه تولید محتوای خوب در رسانه‌های دیجیتال باشد و اگر آنقدر تولید محتوای خوب زیاد شود که مخاطب را اقناع کند تهاجم رسانه‌های غربی خنثی می‌شود.

قریشی در خاتمه گفت: همه رسانه‌های دشمن آمده‌اند تا انتخابات را به نفع خود مصادره کنند. در این شرایط رسانه‌های ما وظیفه بسیار سنگینی دارند و باید مردم را پای صندوق‌های رای بیاورند. مردم باید بدانند حتی اگر یک جای خالی هم بگذارند همان می‌شود منفذه‌ای برای نفوذ دشمن و باید در این خصوص آگاهانه عمل کنند.

به گزارش فارس، سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 22 بهمن ماه در بوستان گفت‌وگو آغاز شد و تا 28 بهمن ماه ادامه دارد.

نمایشگاه شامل چهار بخش مهم رسانه‌های برخط، پویانمایی، نشر دیجیتال و کودک و نوجوان است؛ علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 20 از نمایشگاه بازدید کنند.