بنیاد لینوکس در روز گذشته اعلام کرد سیستم‌عامل جدیدی را برای ابزارهایی که به اینترنت اشیا مجهز هستند، طراحی کرده است.
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
کد خبر: ۱۹۲۷۲
به گزارش گرداب، بنیاد لینوکس (The Linux Foundation) اعلام کرد، در قالب پروژه‌ای به نام زفیر (Zephyr)، یک سیستم‌عامل بلادرنگ قدرتمند برای اینترنت اشیا تولید کند. این سیستم‌عامل متن‌باز بوده و توسعه‌دهندگان مختلف می‌توانند در پیشرفت آن به بنیاد لینوکس کمک کنند.

این بنیاد ادعا می‌کند، در صورتی که همه‌چیز به خوبی پیش برود زفیر به کلیدی برای آینده‌ی ابزارهای اینترنت اشیا تبدیل خواهد شد. در حال حاضر اصلی‌ترین موضوع این پروژه، امنیت آن است.

این پروژه باهدف ساخت یک سیستم‌عامل بلادرنگ (1RTOS ) برای اینترنت اشیا ایجاد شد؛ زیرا تعداد ابزارهایی که به اینترنت اشیا مجهز می‌شوند روزبه‌روز افزایش یافته و به قدرت پردازش بیشتری نیاز دارند.

پروژه‌ی زفیر توجه بسیاری از شرکت‌ها مانند اینتل، ان. ایکس. پی هلند (NXP) و سنپسس آمریکا (Synopsys) قرار دارد.

جیم زملین (Jim Zemlin)، مدیر اجرایی بنیاد لینوکس گفت: «توسعه‌دهندگان امروزی، انتخاب‌های بسیاری برای پلتفرمی که بر اساس آن فعالیت می‌کنند دارند. پروژه‌ی زفیر، نوعی سیستم عامل است که می‌تواند برای ابزارهای اینترنت اشیا کوچک‌تر نیز استفاده شود.»

مقامات بنیاد لینوکس ادعا می‌کنند، هدف پروژه‌ی زفیر قدرتمندتر کردن ابزارهای توسعه‌ی اینترنت اشیا، برای توسعه‌دهندگان است. همچنین این پروژه می‌تواند اکوسیستم جدیدی را برای فناوری اینترنت اشیا تعریف کند.

این پروژه در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود قرار دارد و اطلاعات بیشتر در مورد آن، هفته‌ی آینده، در اجلاسی که بنیاد لینوکس در آلمان برگزار می‌کند، منتشر خواهد شد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد