Gerdab.IR | گرداب

تکلیف تلویزیون تعاملی تعیین شد

تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۴

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوزهای VOD کاری مشترک با وزارت ارتباطات است تا بسترهای فنی لازم برای ارائه محتوای تجمیع‌کنندگان ما فراهم شود.

به گزارش گرداب، علی جنتی درباره رفع اختلاف نظرهای موجود میان سازمان صداوسیما و وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات پیرامون راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی اظهار کرد: برخی اختلاف‌نظرها وجود داشته است اما در حال حاضر بحث IPTV در اختیار صداوسیما است و این سازمان می‌تواند آنچه تولید خودش به حساب می‌آید اعم از صوت و تصویر را در اختیار دارندگان مجوز IPTV قرار دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: از طرفی چون وزارت ارشاد مسئول تولید محتوا در حوزه سینما، تئاتر و موسیقی است بنابراین آن قسمت از محتوا را که خودمان مسئول آن هستیم و تا قبل هم در قالب اکران سینمایی یا آلبوم موسیقیایی مجوز می‌دادیم، اکنون با آمدن VOD در اختیار تجمیع کنندگان محتوا می‌گذاریم.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت ارتباطات هم مجوزهایی را تحت عنوان ارتباطات ثابت(FCP) واگذار کرده که ارائه خدمات VOD در آنها دیده شده است، با این حساب نوعی موازی‌کاری به حساب نمی‌آید؟، گفت: وزارت ارتباطات از نظر فنی مجوزهای این حوزه را می‌دهد زیرا بخشی از فعالیت‌ شرکت‌های تجمیع کننده محتوا بر بستر IT است.

او افزود: بحث‌های فنی VOD با وزارت ارتباطات و محتوایی آن با ماست.