Gerdab.IR | گرداب

آموزش پیامکی همسرداری به نوجوانان

تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مضمون بسیاری از پیامک‌های تبلیغاتی دروغ و بخشی از پیامک‌های ارزش‌افزوده غیراخلاقی است، گفت: با کاهش شدید سن استفاده از تلفن همراه در کشور، حساسیت نسبت به مخاطرات پیام‌هایی که روی این ابزار شخصی ارسال می‌شود، ضروری است.

به گزارش گرداب، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر از ارسال متعدد پیامک‌های تبلیغاتی با مضمون دروغ و نامناسب و پیامک‌های ارزش‌افزوده با محتوای غیراخلاقی انتقاد کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: یک سری از پیامک‌های تبلیغاتی که هر روز به‌صورت ناخواسته به گوشی‌های مشترکین موبایل ارسال می‌شود، دارای مضامین کذب و دروغ است که می‌تواند برای مشترکان دردسرساز باشد.

وی توضیح داد: وعده‌های بسیاری از پیامک‌های تبلیغاتی در ازای فروش کالا یا خدمتی خلاف واقع است و متأسفانه این پیامک‌ها در آستانه سال نو افزایش یافته است.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: علاوه‌بر این به‌عنوان یک کارشناس فرهنگی و دینی بسیاری از پیامک‌های تبلیغاتی (انبوه) و ارزش‌افزوده را خلاف اخلاق می‌دانم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با ذکر مثالی توضیح داد: زمانی که سن استفاده از تلفن همراه در کشور به‌شدت کاهش یافته، دریافت پیامک‌های ارزش‌افزوده با مضمون همسرداری و طراحی اتاق خواب برای یک نوجوان مفید نیست و غیراخلاقی تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در پیامک‌های تبلیغاتی نیز به دفعات تبلیغ فروش اجناسی دیده می‌شود که برای هر سنی مناسب نیست.

پژمان‌فر تأکید کرد: شاید فروش برخی اجناس به خودی‌خود دارای اشکال نباشد اما تبلیغات آنها روی ابزار شخصی موبایل، خلاف اخلاق است.