Gerdab.IR | گرداب

افتتاح شبکه‌موبایلی جدید با سرعت بالا

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

گوگل 10 ماه بعد از راه اندازی آزمایشی شبکه همراه خود موسوم به Project Fi استفاده از آن را در صورت پرداخت هزینه خدمات دیتا برای عموم مردم ممکن کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از ورج، Project Fi خدمات بی سیم را با انعطاف و سرعت بیشتری به کاربران در هر نقطه از دنیا ارائه می دهد و صورت حساب ماهانه آن به گونه ای شفاف و قابل فهم برای همه کاربران ارسال می شود. این خدمات می تواند تهدیدی جدی برای آینده اپراتورهای تلفن همراه باشد.

گوگل به علاقمندان به استفاده از خدمات Project Fi وعده داده که باید به این منظور گوشی های Nexus 5X را با تخفیف قابل توجهی با پرداخت تنها 199 دلار خریداری کنند. زیرا خدمات یاد شده تنها با استفاده از گوشی های مذکور در دسترس است.

Project Fi اتصال به شبکه های مخابراتی اپراتورهای تی – موبایل و وریزون را هم ممکن می کند و کاربران می توانند از هر یک از این شبکه ها به دیگری منتقل شوند تا از بهترین پوشش مخابراتی برای تماس و تبادل پیام و ... استفاده کنند. همچنین از این طریق می توان به شبکه های وای – فای و hotspot های عمومی هم دسترسی داشت.

بررسی ها نشان داده که بیش از 50 درصد از کاربران فعلی Project Fi با استفاده از قابلیت Wi-Fi Assistant آن به شبکه های مذکور متصل می شوند. این کاربران همچنین به طور متوسط هر ماه 1.6 گیگابایت داده را مصرف کرده اند.