Gerdab.IR | گرداب

امواج موبایل کاملا سالم است

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات با بیان این که امواج رادیو تلویزیون بیشتر از موبایل است، گفت: جای هیچ نگرانی برای مردم نیست و به صورت مداوم امواج در کشور به کمک رگولاتوری و سازمان انرژی اتمی پایش می شود.

به گزارش گرداب، محمود واعظی در مراسم امضای تفاهم نامه با سازمان محیط زیست با بیان اینکه بخش اندکی از مباحث مربوط به تشعشعات که جای بحث دارد به موضوعات ماهواره ای باز می گردد، اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم و پیگیری های جدی سازمان های رگولاتوری و انرژی اتمی نگرانی ها نسبت به گذشته کاهش چشم گیری پیدا کرده است.

وزیر ارتباطات افزود: دولت قطعا توجهی جدی به این موضوع داد و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 100 میلیون سیم کارت در دست 80 میلیون نفر است، ابراز کرد: تلفن همراه مانند بسیاری از البسه افراد مدام در حال تغییر است و باید برای پسماندهای این بخش فکری شود.

او افزود: درصددیم شهرها و مناطق هوشمند را ایجاد کنیم چرا که براساس ارزیابی های صورت گرفته تا سال 2020 در دنیا بیش از 50 میلیارد شیء اینترنتی خواهیم داشت و به همین نسبت شاهد رشد پسماندها خواهیم داشت.

واعظی همچنین متذکر شد: در واقع در کلانشهرها چاره ای جز هشمند شدن نداریم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه این وزارتخانه به جد دنبال اهداف زیست‌محیطی است، اظهار کرد: به عنوان مثال شرکت پست در حال حاضر علاوه بر توزیع نامه، خرید و فروش الکترونیکی را نیز در دستور کار قرار داده و پست‌بانک در 11 هزار روستا شعبه دارد تا خدمات بانکی را به مناطق دورافتاده ارائه کند.

وی افزود: سازمان فضایی در سنجش از راه دور، منطقه ویژه پیام به عنوان هوشمندسازی و تکنولوژی و دیگر سازمان‌ها به دنبال موبایل و اینترنت هستند؛ تمام این اقدامات در راستای شعار انتخاباتی روحانی بود.

واعظی ادامه داد: تمامی سازمان‌های کشور نقشی در محیط زیست دارند و این نقش در کشورهای غربی به صورت جدی پیاده‌سازی شده اما در دیگر کشورها شاهد این موضوع نیستیم؛ با این حال آقای رئیس‌جمهور نشان داد که دنبال فعالیت تبلیغاتی نیست و بحث محیط زیست را در اولویت قرار داده است.

وی با بیان اینکه سود محیط زیست در جیب 80 میلیون ایرانی می‌رود که فعالیت عام‌المنفعه به حساب می‌آید، رهبری در سیاست‌های کلان به بحث محیط زیست تاکید داشته و براین اساس دولت نیز آن را در اولویت قرار داده و با محقق‌سازی آن شرایط برای رفاه حال ایرانیان فراهم شود.

وزیر ارتباطات با برقراری پیوندی بین بحث محیط زیست و انتخابات انجام شده اظهار کرد: دوستانی بودند که پیش از انتخابات اظهاراتی مبنی بی‌رونقی آن می‌کردند و می‌گفتند چون بنر و تبلیغات کمتر مشاهده می‌شود یا یک جناح خاص تبلیغات محیطی می‌کند انتخابات پرشوری نخواهیم داشت.

واعظی افزود: این اظهارات در حالی بود که در فضای مجازی تبلیغات و آگاهی‌رسانی به شکل جدی از سوی کاندیداها صورت می‌گرفت و نهایتا روز 7 اسفند شاهد نقش گسترده این شبکه‌ها در این رویداد ملی بودیم که البته بحث‌های محیط زیستی آن نیز غیرقابل چشم‌پوشی است زیرا تبلیغات محیطی و کاغذی حذف شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این انتخابات شاهد کاهش درگیری‌ها در شهرهایی که سابقه منازعه داشتند بودیم، گفت: علاوه بر این قضیه نیروهای انتظامی نیز صراحتا در اظهارات خود گفتند آرام‌ترین و بی‌نقص‌ترین انتخابات برگزار شد.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: در این انتخابات از 25 قلم عملیات الکترونیکی، تنها رای‌گیری به شکل‌ الکترونیک انجام نشد و از وزارت کشور و شورای نگهبان خواستاریم تا دور دوم انتخابات را با رای‌گیری الکترونیکی تکمیل کنند.