Gerdab.IR | گرداب

معاون وزارت ارتباطات:

نباید مزیت شبکه‌های اجتماعی به جیب خارجی ها برود

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

نصر الله جهانگرد از پیگیری امور مربوط به آئین نامه حمایتی شکل گیری شبکه های اجتماعی داخلی در شورای عالی فضای مجازی خبر داد و تاکید کرد: نباید مزیت شبکه‌های اجتماعی به جیب خارجی ها برود.

به گزارش گرداب، رئیس سازمان فناوری اطلاعات عصر امروز در نشست تخصصی شبکه های ارتباطی و اجتماعی مجازی (OTT) که در وزارت ارتباطات برگزار شد به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخت.

جهانگرد در این باره متذکر شد: امروزه ارتباطات بزرگترین سیستم دست ساز در کره زمین محسوب می شود و شبکه های اجتماعی با روند رو به رشدی محیط ارتباطی بشر را فرا گرفته‌اند.

معاون وزیر ارتباطات همچنین عنوان کرد: فضای مجازی در نوع ارتباطات و زبان گفتمان انسان امروز تاثیر ویژه‌ای دارد اما به رغم رشد پرشتاب فناوری، در ایران با تاخیر به فضای این توسعه نزدیک می شویم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: متاسفانه در توسعه فناوری ها با آفت تاخیر مواجه هستیم و در برخورد با پدیده های ارتباطی ابتدا مفاهیم دفع و کنترل را پیش می گیریم و پس از آنکه فناوری بر ما غلبه کرد و مقهور آن شدیم آن را رها می کنیم.

جهانگرد با بیان اینکه با فناوری هایی چون ویدئو، ماهواره و اینترنت نیز برخورد ما این گونه بوده است، افزود: امروز در لایه های بالادستی فناوری اینترنت با غلبه شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها مواجه هستیم که باید در مورد آن ضوابط و مقررات تعیین کنیم.

وی با بیان اینکه در این وزارتخانه با مشورت مرکز ملی فضای مجازی در حال تدوین پیش نویسی برای شکل گیری شبکه های اجتماعی داخلی هستیم، تصریح کرد: در این آئین نامه موضوع حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی در سطح ملی که بتوانند بر اقتصاد کشور تاثیر بگذارند مورد تاکید قرار گرفته است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با توجه به خلق مزیت و ارزش افزوده ای که خدمات شبکه های اجتماعی به همراه دارند نباید این مزیت به جیب خارجی ها برود و باید کشور در این زمینه اقدامات مناسبی را اجرایی کنند.