Gerdab.IR | گرداب

روش گوگل برای افزایش وفاداری کارمندان

تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

گوگل برای مقابله با روند خداحافظی برخی کارمندان این شرکت، مجموعه جدیدی را تاسیس کرده تا کارکنان خلاقش فرصت کافی برای عملی کردن ایده‌های خود را داشته باشند.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، در سال های اخیر بسیاری از کارکنان گوگل از این شرکت جدا شده اند تا خود موسسات نوپایی را تاسیس کرده و به کسب درآمد از دنیای فناوری اطلاعات بپردازند. گوگل برای تداوم دسترسی به این ایده‌های هوشمندانه و نه لزوما موفق در حال تاسیس مجموعه ای موسوم به Area 120 است.

گوگل تا به حال به کارمندان خود اجازه می داد تا 20 درصد از زمان کاری خود در این شرکت را صرف پیگیری ایده های شخصیشان بکنند.

همه کاربران علاقمند در گوگل می توانند طرح تجاری خود را در این شرکت ارائه بدهند و در صورت پذیرش چندین ماه را به طور انحصاری صرف پیشبرد آن کنند. بنابراین کارمندان گوگل از این طریق هم شغل خود را حفظ کرده اند و هم می توانند به طور انحصاری بر روی تجاری سازی ایده خود متمرکز شوند.

گوگل هنوز اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده و هنوز مشخص نیست فعالیت Area 120 چه زمانی آغاز خواهد شد. همچنین نمی توان پیش بینی کرد این ابتکار عمل تا چه حد جلوی کاهش کارکنان گوگل و خداحافظی آنها با این شرکت را می گیرد.