Gerdab.IR | گرداب

حجت‌الاسلام غلامی:

برخورد دولت با تذکر اخیر رهبر انقلاب در باب فضای مجازی قابل قبول نیست

تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: امروز فضای مجازی بر اثر عدم مدیریت متعهدانه دولت به منبع انتشار انواع مفاسد و آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده و بنیان خانواده و کل جامعه را تحت مخاطرات بی‌سابقه خود قرار داده است.

به گزارش گرداب، حجت‌الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا با توجه به تذکرات اخیر رهبری در باب فضای مجازی گفت:‌ تذکر اخیر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی در دیدار اخیر جمعی از معلمان در خصوص وضع نامطلوب فضای مجازی باید جدی گرفته شود هرچند این اولین بار نیست که درباره شرایط فضای مجازی از جانب رهبر معظم انقلاب هشدار داده می‌شود.

وی در ادامه افزود: امروز فضای مجازی در اثر عدم مدیریت متعهدانه دولت به منبع انتشار انواع مفاسد و آسیب‌های اجتماعی تبدیل شده و بنیان خانواده و کل جامعه را تحت مخاطرات بی سابقه خود قرار داده است.

رئیس مرکز پژوهش های صدرا در ادامه گفت: دولت فعلی از ابتدای روی کار آمدن، همواره از مسئولیت‌های خود در این زمینه سرباز زده و با رویکرد سیاسی- جناحی به فضای مجازی و گرایش به سمت اینترنت فروشی، حق مسلّم مردم در بهره مندی از یک محیط سالم و فرصت آفرین در این ساحت را نادیده گرفته است این در حالی است که لیبرال‌ترین دولت‌ها نیز تا این حد نسبت به حقوق شهروندان خود بی اعتنا نیستند و فضای مجازی را میدان جولان جریانات مسموم و ضد منافع ملی خود قرار نمی‌دهند.

وی همچنین اظهار داشت: تشکیل کارگروه از جانب وزیر ارتباطات برای پیگیری تذکر مقام معظم رهبری در دیدار اخیر معلمان یک مواجهه سبک و بی ثمر محسوب می‌شود که احتمالاً با انگیزه عبور از فضای انتقادی موجود مطرح شده است و الا وزیر ارتباطات به خوبی می‌داند که مسیر مسدود کردن منابع فساد در فضای مجازی از کجا می گذرد.

رئیس مرکز علوم انسانی اسلامی صدرا تأکید کرد: دولت و شخص رئیس جمهور باید به جای تجویز راه‌اندازی کارگروه جدید، همان شورای عالی فضای مجازی را -که در این سال‌ها به طرق گوناگون به حاشیه رانده شده و مشمول اهمال کاری و بازی های سیاسی شده است- احیاء کند و به وظایف روی زمین مانده آن شورا بپردازد.

حجت‌الاسلام غلامی در پایان گفت: متاسفانه برخی از اعضای شورای عالی فضای مجازی نیز در خواب به سر می‌برند و با نهایت ضعف و انفعال در جلسات شورا، شرایط نامعقول فضای مجازی کشور را به نظاره نشسته‌اند این در حالی است که ما اکثریت اعضاء این شورا را افراد دلسوز و انقلابی می دانیم که مطمئناً موافق تداوم این وضع نبوده و نیستند.