Gerdab.IR | گرداب

می‌توانستیم جایگزین‌ تلگرام داشته باشیم

تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: درباره عقب‌افتادگی‌های موجود نوعی ادبیات پرخاشگری در کشور وجود دارد که در نتیجه آن موسساتی که می‌توانستند جای تلگرام و فیس‌بوک را بگیرند به وجود نیامدند.

به گزارش گرداب، سید ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم روز جهانی ارتباطات با تاکید بر لزوم دسترسی ارزان‌تر و راحت‌تر مردم به محتوا اظهار داشت: در حوزه تولید محتوا و کپی‌رایت کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: باید مدل‌های اقتصادی برای جریان یافتن اطلاعات ترسیم شود که این مدل‌ها در شبکه ملی اطلاعات تحقق می‌یابند.

وی گفت: قرار بود شبکه ملی اطلاعات در چارچوب مرزهای مجازی کشور اجرا شود که امروز یک درگاهی را افتتاح  کردند و نشان دادند و به این ترتیب یک مرکز تبادل اطلاعاتی برقرار کردند که امیدواریم بخش‌های دیگر شبکه ملی اطلاعات نیز شکل بگیرد.

فیروزآبادی با انتقاد از اینکه عقب‌افتادگی‌هایی در کشور وجود دارد که گفت‌وگو درباره آنها با نوعی پرخاشگری همراه است، گفت: در نتیجه این ادبیات موسساتی که می‌توانستند در کشور جای تلگرام و فیس‌بوک فعالیت کنند وجود ندارند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: این روش درست نیست بلکه سه قوه و مردم باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم اراده‌ای که در سه واژه شبکه ملی اطلاعات و جود دارد را محقق کنیم.