Gerdab.IR | گرداب

شکایت برخی مخترعان از اپل

تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۵

اپل با یک شکایت عجیب و جالب در زمینه نقض حق اختراع و حقوق مالکیت معنوی یکی از شرکت های فناوری به نام Corydoras Technologies مواجه شده که مربوط به نحوه برقراری تماس تلفنی با آیفون است.

به گزارش گرداب به نقل از مک آبزرور، شرکت یاد شده که به علت شکایت های متعدد از دیگر موسسات فناوری تجاری شهرت دارد، شکایت خود را تقدیم دادگاهی در تگزاس کرده است.

بر طبق این شکایت فناوری مورد استفاده اپل برای برقراری تماس های تلفنی صوتی FaceTime  در آیفون 4 به بعد و تمامی مدل های آی پد قبلا توسط Corydoras Technologies به ثبت رسیده و اپل موظف به کسب اجازه از آن بوده، اما از این کار خودداری کرده است.

نکته جالب اینکه شرکت یاد شده iPod touch را در شکایت خود نگنجانده، این در حالی است که نسل چهارم به بعد iPod touch از قابلیت تماس صوتی FaceTime پشتیبانی می کند.

شرکت مذکور حتی مدعی است فناوری های ارسال و دریافت ایمیل با آیفون و آی پد، بلوکه کردن تماس ها و انتقال بی سیم داده ها نیز متعلق به آن بوده و اپل بدون اجازه از آنها استفاده کرده است. Corydoras Technologies اختراعات ثبت شده ای را که مبنای شکایت خود قرار داده خریداری کرده و ابهام و قابلیت تفسیر آنها دست این شرکت را برای شکایت از رقبا بازگذاشته است. به نظر می رسد هدف شرکت یاد شده کسب شهرت و اعتبار و کسب درآمد از طریق دریافت خسارت باشد.