Gerdab.IR | گرداب

فیس بوک کاربرانش را تهدید کرد

تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

فیس بوک تصمیم گرفته به جای تلاش برای قانع کردن کاربران برای نصب برنامه به اشتراک‌گذاری عکس moments آنها را تهدید کند.

به گزارش گرداب به نقل از گیزمودو، این شرکت اعلام کرده اگر کاربرانش از نصب این برنامه خودداری کنند، هزاران هزار عکس ذخیره شده توسط آنان را پاک خواهد کرد.

برنامه همراه اصلی فیس بوک تا چندی قبل دارای قابلیت همگام سازی به منظور ذخیره سازی منظم عکس های کاربران بود. این قابلیت به تازگی از برنامه یاد شده حذف شده است.

خدمات یاد شده از سال 2012 با استفاده از app فیس بوک ارائه می شد و عکس های گرفته شده با دوربین گوشی به طور خودکار در یک آلبوم خصوصی در این شبکه اجتماعی ذخیره می شدند. هدف از این کار تسهیل به اشتراک گذاری عکس های یاد شده به طور عمومی بود.

حال فیس بوک می گوید اگر کاربران دوست دارند این عکس ها توسط فیس بوک پاک نشود باید برنامه عکس جدید این شرکت موسوم به Moments را نصب کنند، زیرا قابلیت مذکور از این پس تنها در برنامه یاد شده وجود دارد و app اصلی فیس بوک تنها برای دسترسی به پست ها و مطالب کاربران قابل مشاهده است و از آن حتی نمی توان برای گپ زدن استفاده کرد، زیرا این قابلیت هم به برنامه پیام رسان جدید فیس بوک منتقل شده است.

به نظر می رسد فیس بوک برای عقب نماندن از رقبایی که برنامه های محبوب به اشتراک گذاری عکس و ارسال پیام عرضه کرده اند، قصد دارد به هر نحو ممکن کاربران را به استفاده از appهای جدید خود مجبور کند، حتی اگر تهدیدکردن تنها ابزار این کار باشد.

کاربرانی که تسلیم خواست های فیس بوک نشوند می توانند تصاویر ذخیره شده در پوشه خصوصی را در قالب یک فایل زیپ شده بارگذاری کنند. بسیاری از کاربران با حضور در شبکه های اجتماعی نسبت به این رفتار پرخاشگرانه و بی ادبانه فیس بوک اعتراض کرده اند.