Gerdab.IR | گرداب

اعلام معیار رتبه‌بندی محصولات دیجیتال

تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۳۹۵

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد از تعیین موضوع سواد رسانه‌ای به عنوان معیار رتبه بندی تمام محصولات دیجیتال کشور خبر داد.

به گزارش گرداب، سید مرتضی موسویان گفت: همه ما علاقمندیم سواد رسانه‌ای را به صورت ملموس و قابل فهم به سطح جامعه بیاوریم و این ارتقاء را از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: مبنای جشنواره سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی به این صورت است که تمام محصولاتی که برای دریافت مجوز به مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال مراجعه می‌کنند در معرض داوری همه مردم قرار خواهند گرفت و کار هیأت علمی جشنواره سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی این است که شاخص‌های داوری مردمی را تعیین کنند.

موسویان خاطر نشان ساخت: هم اکنون زیر ساخت‌های فنی برای داوری مردمی آماده شده است و عموم مردم می‌توانند با ورود به سامانه جشنواره سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی و وارد کردن کد ملی خود به داوری کلیه محصولات دیجیتال کشور بپردازند اما لازم است تا هیأت علمی جشنواره سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی هر چه زودتر شاخص‌های داوری مردمی را تعیین کند تا جشنواره سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی به صورت ماهانه برگزار شود.

رئیس همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی تاکید کرد: داوری مردمی محصولات دیجیتال در چارچوب سواد رسانه‌ای باعث افزایش سواد رسانه‌ای عموم مردم خواهد شد.