Gerdab.IR | گرداب

سوء استفاده جنسی از کودکان در مالزی

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۵

سوء استفاده کنندگان از کودکان و نوجوانان در مالزی برای اجرای مقاصد شوم خود و انحراف کودکان نفوذ از طریق شبکه های اجتماعی را برگزیده اند و براساس اعلام مقامات این کشور، 'وی.چت' مهمترین نرم افزاری است که در این مسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش گرداب، مقامات مالزی اعلام کردند سوء استفاده کنندگان جنسی کودکان در مالزی سال گذشته در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی از 'وی چت' بهره بردند.

شبکه خبر آسیا روز دوشنبه به نقل از 'اونگ چین لان' مدیر دستیار بخش تحقیقات کودکان، زنان و روابط جنسی پلیس 'بوکیت امان' مالزی، اعلام کرد از بین 184 مورد گزارش سوء استفاده از کودکان در سال گذشته، 138 پرونده مربوط به کودکانی بوده است که از طریق نرم افزار 'وی.چت' با آزار دهندگان جنسی آشنا شده اند.

وی عنوان کرد که پس از 'وی.چت'، شبکه اجتماعی 'فیسبوک' با 35 مورد، 'واتساپ' (6 مورد) و 'بی تالک' (بقیه موارد) قرار دارند.

این مقام پلیس مالزی در ادامه گفت که نرم افزار 'وی.چت' امکان یافتن تماس آسان بدون سانسور برای کودکان زیر سن قانونی را به وجود آورده و نیاز نیست که فرد دیگری این افراد را برای حضور در شبکه های اجتماعی دعوت کند.

به گفته وی، هنگامی که این نرم افزار بدون نظارت والدین مورد استفاده قرار گیرد، کودکان به آسانی و به یک روش بسیار نامناسب توسط آزار دهندگان جنسی کودکان مورد سوء استفاده واقع می شوند.

'اونگ چین لان' تصریح کرد که با استفاده از این نرم افزار، سوء استفاده کنندگان می توانند افراد در مسافت های نزدیک به خود را جستجو کنند و با تمرکز بر یک جنسیت خاص، به هر تعداد کودک که قصد دارند پیام ارسال کنند.

وی افزود که کودکان با استفاده از رسانه های اجتماعی می توانند با افراد غریبه ای از قبیل آزار دهندگان جنسی کودکان که بعدها این قبیل افراد با صحبت های نرم تلاش می کنند کودکان را فریب دهند، مواجه می شوند. در نتیجه، پس از آشنایی با یکدیگر، قربانیان پیش از آنکه مورد تجاوز جنسی قرار گیرند، برای بیرون رفتن دعوت می شوند.

این مقام پلیس مالزی به والدین و یا سرپرست کودکان زیر سن قانونی هشدار داد هنگام جستجوی اینترنت رفتار کودکان را زیر نظر داشته باشند، به گونه ای که آنها به آسانی با غریبه ها در فضای شبکه های اجتماعی آشنا نشوند.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر به کودکان و آموزش مذهبی آنها با هدف جلوگیری از شکار شدن کودکان توسط آزار دهندگان جنسی شد.

مالزی در بین کشورهای جنوب شرق آسیا رتبه سوم توزیع تصاویر جنسی کودکان را دارد.
این اطلاعات را پلیس بین المللی در اختیار پلیس مالزی قرار داده است.
منبع:‌دنیای اقتصاد