Gerdab.IR | گرداب

آنفالو را هم یاد بگیرید!

حرفهای جالب "علی کریمی" درباره حضور در فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۳۹۵

علی کریمی ستاره سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس روز گذشته در اینستاگرام از فالوورهایش خواست تا به چالش ریپورت کردن آنهایی که در فضای مجازی فحاشی می‌کنند بپیوندند.

به گزارش گرداب، همین موضوع باعث شد با کریمی صحبت کنیم و او حرف‌های جالبی در این مورد زد.با کریمی در مورد اولین برد پرسپولیس در لیگ برتر هم حرف زدیم.

روز گذشته پُستی در اینستاگرام منتشر کردید که خیلی‌ها را به چالش ریپورت کردن افرادی که در فضای مجازی بی احترامی می کنند، دعوت کردید.چرا چنین تصمیمی گرفتید؟

اعتقاد من این است که باید از فضای مجازی بهترین استفاده ممکن را ببریم. نباید شرایط طوری شود که برای ورود به این فضا و استفاده از آن تن و بدن‌مان بلرزد. نباید فضا طوری باشد که خانواده های ما و عزیزان ما و همچنین دوستان مان در این فضل الفاظ رکیک ببینند. اگر افراد زیادی وارد این چالش بشوند قطعا شرایط بهتر خواهد شد. این چالش به پاک شدن فضای مجازی کمک می‌کند و اگر صفحه شخصی یک فرد توسط افراد مختلف ریپورت شود، آن فردی که بی احترامی و توهین می‌کند، از این محیط خارج خواهد شد.

فکر می‌کنید چرا چنین فضای آلوده‌ای در فضای مجازی ایجاد شده است؟

این الفاظی که برخی به کار می‌برند با فرهنگ ما مغایرت دارد.من معتقدم اگر از کسی بدتان می‌آید لزومی ندارد او را دنبال کنید تا حتما بی او توهین و بی احترامی کنید. این الفاظ اصلا قشنگ نیست و پاک شدن محیط مجازی حتی به ورزش هم کمک خواهد کرد.

از چه لحاظ؟

به هر حال وقتی فضای مجازی از این شرایط توسط همه بیرون بیاید، به بهتر شدن وضعیت استادیوم ها کمک خواهد کرد.در برخی ورزشگاه ها واقعا فضا مناسب نیست و توهین ها و ناسزاها باعث می‌شود تا خانواده ها به استادیوم نیایند. ما می توانیم شرایط را طوری فراهم کنیم که خانواده‌ها هم به استادیوم بیایند.من خیلی ها را به این چالش دعوت کردم تا بتوانم در عوض شدن این فضا و کم شدن توهین‌ها و بی احترامی‌ها نقشی داشته باشم. هواداران پرسپولیس را هم به این چالش دعوت می کنم. امیدوارم روزی برسد که شاهد چنین الفاظی در صفحات مجازی نباشیم و همه با هم با احترام رفتار کنند.

منبع: ورزش3