Gerdab.IR | گرداب

کسب درآمد ۴ میلیون تومانی در تلگرام

تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

یکی از راه های کسب درآمد سریع و بدون نیاز به سرمایه گذاری راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی است که اکثر آنها نیز ابتدا از داخل خانه ها آغاز می شود و سپس رشد کرده و تبدیل به شرکت های بزرگ می شوند. این روزهاکسب و کارهای تلگرامی شکل گرفته است.

به گزارش گرداب، بعد از گسترش شبکه های مجازی  این روزها در اکثر گوشی های هوشمند و صفحه اجتماعی، تلگرام حرف اول و آخر را می زند.  همزمان با رغبت دسته جمعی مردم به شبکه های مختلف اجتماعی حالا دیگر عملاً تلگرام لقب پرطرفدارترین شبکه ارتباط مردم ایران را از آن خود کرده است.

یکی از راه های کسب درآمد سریع و بدون نیاز به سرمایه گذاری راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی است که اکثر آنها نیز ابتدا از داخل خانه ها آغاز و سپس رشد کرده و تبدیل به شرکت های بزرگ می شود.

با گسترش استفاده از فضاهای مجازی و افزایش مخاطبان آن، کسب‌وکارهای اینترنتی یکی از بخش‌های جدانشدنی زندگی امروزه ما شده‌اند و با ورود شبکه‌های پیام‌رسان فوری به کشور، شکل جدیدی از این کسب‌وکارهای مجازی، ظهور و بروز پیدا کرده است. اغلب این شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات بوده یا کانال ارتباطی بین بازاریاب و مشتری هستند. در این بین عده ای هم هستند که به طور مستقیم از این فضا کسب درآمد می‌کنند.

با قیل و قال گسترش شبکه های اجتماعی عده ای به این فکر افتادند که از طریق این شبکه های مجازی کسب درآمد کنند و از این فضای مجازی بهره‌مند شوند و حتی برخی با برگزاری کلاس‌های آموزشی حتی شهریه دریافت کنند.برخی دیگر کانال ارتباطی بین بازاریاب و مشتری راه اندازی و از آن طریق کسب درآمد می‌کنند.

به اعتقاد برنامه نویسان فضای مجازی دم دستی ترین روش برای پول درآوردن از تلگرام، ساخت و طراحی ربات‌ها است. بیشتر مشتریان وسفارش  دهندگان این ربا‌ت‌ها کسانی هستند که خود سایت یا تولید محتوا دارند و به دنبال رباتی برای انتقال و تبلیغ محتوای تولید خود هستند.

درآمد ناشی از طراحی ربات‌ها متفاوت است. درآمد ناشی از طراحی ربات از 500 هزار تومان تا چهار میلیون تومان می‌تواند متغیر باشد و این به نوع کار آن بستگی دارد. برخی از کارشناسان بازار کار معتقدند تجارت های این گونه خیلی زود اشباع می‌شوند. چرا که تقاضا برای آن‌ها کم و عرضه برای چنین اموری به برنامه نویسان زیادی دارد که تعداد این برنامه نویسان اندک است به همین دلیل قیمت‌ها خیلی بالا نمی‌رود و در ضمن تمام درآمدهای آن موقتی و تجارتی آنی است.

راه دیگر برای کسب درآمد از تلگرام راه اندازی گروه است. گروه بزنید، تبلیغات کنید، پول دربیاورید. ربات‌های تبلیغاتی، روش جدیدی از تبلیغات مجازی هستند. طراحی این ربات‌ها از یک طرف و استفاده از آن‌ها برای تبلیغات از طرف دیگر، درآمدزا هستند.

قضیه از این قرار است که بازاریاب‌ها این ربات‌ها را طراحی می‌کنند و از مشتری‌های خود سفارش می‌گیرند و به وسیله ربات‌ها تبلیغات را در گروه‌های تلگرام آغاز می‌کنند. این شرکت‌های تبلیغاتی افرادی را هم برای تبلیغات خود به کار می‌گیرند و به ازای ایجاد هر گروه و میزان تبلیغات مبلغی را برای او در نظر می‌گیرند.

 در این میان عده ای هم به دنبال این هستند که با راه اندازی آموزشگاه‌هایی توانایی هایی را که دارند به متقاضیان آموزش دهند و از طریق راه اندازی این کانال کلاس های حضوری خود را به کلاس های مجازی تبدیل کنند.

روش دیگر برای کسب درآمد مدیریت کانال ارتباطی است. برخی با راه اندازی کانال های ارتباطی مختلف یا شروع به فروش محصولاتی می کنند یا اخبارمجموعه های مختلف را منعکس می ‌کنند  یا ... به هر حال برای این کانال‌ها افرادی در جایگاه مدیریت فعالیت می کنند که از صاحب کانال حقوق مشخصی را دریافت می‌کنند.

راه دیگر کسب درآمد از طریق تلگرام افزایش تعداد اعضای گروه است. برخی به دنبال این  هستند که تبلیغات خود را در کانال‌هایی به اشتراک بگذارند که تعداد اعضای کانال چشمگیر باشد. بعد از افزایش تعداد اعضای کانال، این کانال با داشتن تعداد اعضای زیاد یک مزیت برای تبلیغات محسوب می شود.