Gerdab.IR | گرداب

اعتراف عجیب مدیر اینستاگرام

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

اینستاگرام اخیرا قابلیتی برای از بین بردن برخی مطالب ارسالی کاربران به این برنامه موبایلی اضافه کرده که بسیار مشابه با امکانات اسنپ چت است.

به گزارش گرداب به نقل از یونیورسیتی هرالد، مدیر اینستاگرام هم بدون هیچ پرده پوشی و در اقدامی جالب اعتراف کرده که قابلیت های یاد شده از روی برنامه اسنپ چت کپی شده است.

کاربران اینستاگرام با استفاده از خدمات تازه اضافه شده می توانند به طور خودکار پستی را بعد از 24 ساعت حذف کنند. در حالی که اسنپ چت از مدتها قبل این خدمات را به کاربران خود ارائه می دهد. در واقع اسنپ چت که از سال 2013 عرضه شد به علت ارائه همین خدمات مشهور شد. البته سوءاستفاده های برخی کاربران از این قابلیت برای آزار و اذیت دیگران نیز دردسرساز شده است.

کوین سیستروم مدیر اینستاگرام پیش از این هم گفته بود اسنپ چت به علت امکانات و قابلیت هایی که دارد شایسته اعتباری است که به آن داده شده است. تا به حال کمتر پیش آمده مدیر یک شرکت فناوری به این صراحت از تقلید از امکانات و خلاقیت های شرکت دیگری خبر بدهد.

فیس بوک که شرکت مادر اینستاگرام محسوب می شود هم قبلا به کپی برداری از برخی قابلیت های محبوب شبکه های اجتماعی متهم شده بود. از جمله این قابلیت ها می توان به استفاده از هشتگ به تقلید از توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی اشاره کرد. البته مسئولان این شرکت در توضیح نحوه و علت اضافه کردن این قابلیت مدعی شدند برای این کار از رفتارهای دیگر کاربران ایده گرفته اند.