Gerdab.IR | گرداب

یادداشت؛

جولان اراذل و اوباش در فضای مجازی/ این مطالب را تصادفی نمی‌دانم

تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۵

من این مطالب پلشت و کثیف را تصادفی نمی‌دانم. کشوری، سازمانی، گروهی ضدایرانی یا خائن مزدور مأموریت دارند، بذر فساد و بداخلاقی و شرارت و خلاف‌کاری را در ذهن پاک و معصوم جوانان ایرانی بکارند و آنان را به مجریان بی‌منطق امیال بیگانگان تبدیل کنند.

به گزارش گرداب، خسرو معتضد در یادداشتی در روزنامه قدرس نوشت:

در فضای مجازی شبکه‌های متعددی راه‌اندازی شده‌اند که تعدادی خبری و علمی و فنی و تعداد زیادی جلف و کثیف و مستهجن و فساد برانگیزند، به مثابه علف‌های هرز در کنار درختان میوه و ثمرده.

اینترنت از ابداعات بزرگ متخصصان و کارشناسان بوده و در خور قدردانی توأم با اعجاب است، براستی همان جام جم افسانه‌ای. متأسفانه در کشور ما همان گونه که انسان تحت تأثیر سرعت در خبررسانی فضای مجازی، آن هم به ساعت و دقیقه قرار می‌گیرد، عده‌ای از اجامر و بیکارگان به این ساحت راه یافته، کثیف‌ترین واژگان نشانگر عقده‌های درونی خود را نوشته، به معرض نمایش می‌گذارند و نه فقط به دین و مذهب و اعتقادات، بلکه به اخلاق و شرافت و سنگ‌پایه‌های میهن دوستی و یک پارچگی اهانت می‌کنند و حتی وارد حریم خانوادگی مردم می‌شوند.

بسیار متأسف شدم دیدم تصاویر هنرپیشگان زن سینما و تلویزیون را در خانه و خانواده خود، دزدیده یا از دوربین، گوشی همراه یا فضای مجازی یا آلبوم کسانی به دست آورده، از آنان که در تلویزیون و سینما به خدمت مشغولند و سال‌های سال با سریال‌ها و فیلم‌های خود توجه مردم را جلب کرده و جزو خدمتگزاران فرهنگ کشورند، به زشتی و حتی با مونتاژ تصویر به صورت زننده و با واژگان اهانت آمیز یاد می‌کنند. من یک سرویس و نظام بیگانه را پشت سر این تشبثات سازمان یافته می‌بینم.

مقدسات مردم را مورد اهانت قرار می‌دهند. رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) و مراقد مبارکه از اهانت و گستاخی این داعشی‌های دیجیتالی مصون نیستند. اجازه دارند در نهایت فقر سواد و دانش به هر چهره سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی توهین کنند. آن‌ها دچار یک نوع بیماری سادیستی- مازوخیستی پیشرفته با جراحات ناشی از سرخوردگی روحی هستند. از هم‌میهنان خود نفرت دارند و به عموم مردان و زنان و دختران و حتی پسران و کودکان ایرانی اهانت می‌کنند.

بدون نام و نشانی به دیگران توهین و شایعه پراکنی می‌کنند. داستان‌های کثیف جعلی از فساد جنسی اشباع شده در جامعه می‌سرایند. با عبارات ابتدایی یک کلاغ چهل کلاغ کرده، جوانان و نوجوانان را به بی‌بند وباری جنسی، بی‌دینی و بی‌وطنی و نیهیلیسم و پوچ‌گرایی تشویق می‌کنند. هر روز خبر مرگ یا قتل شخصیتی را می‌دهند. به دروغ مرگ مثلاً عزت‌الله انتظامی، هنرمند متین و بی‌آزار یا استاد محمدعلی کشاورز را شایع می‌کنند، کلیپ‌های دروغ جعلی می‌گذارند، صحنه یک میهمانی یا جشن عروسی را که در لس آنجلس یا تل آویو یا هر شهر دیگر خارج از ایران برگزار شده و عروس عریان و رقاصه‌های اطراف او را به نمایش می‌گذارند و به دروغ محل را خانه یا هتلی در تهران معرفی می‌کنند.

در گذشته نوشتم که زن رقاصه بدنام هفتاد ساله جلفی را که در تل آویو، در سرزمین اشغال شده حیفا یا عکا در حال رقص و آوازخوانی در مجلس عروسی بود، به عنوان خانه‌ای در تهران جازده، ولی به علت بی‌سوادی فراموش کرده بودند پرچم ستاره داره اسرائیل را از کلیپ حذف کنند. آن جشن در میان یهودیان فارسی زبان به اسرائیل رفته و در آنجا نشو و نما کرده، برگزار می‌شد نه در تهران.

اجامر از نظر بی‌سوادی و بی‌شعوری سرآمد نادانی توأم با حماقت هستند. تصاویری به اصطلاح تاریخی می‌گذارند و حتی نمی‌دانند مربوط به چه زمانی است. با ناموس و شرافت همه مردم بازی می‌کنند.

افرادی بی‌سواد و فرومایه به چهره‌های مشهور ادبی و فرهنگی و ورزشی اهانت می‌کنند. تلاش آنان این است جامعه ایران را جامعه‌ای ورشکسته، مفلس، پشیمان از انقلاب، دلبسته و شیدای زندگی غربی، آزرده از دین، اخلاق و میهن و شعایر بنمایانند. تجزیه طلبی و قوم گرایی را بشدت رواج می‌دهند. برای ایرانی ترک و لر و رشتی و مازندرانی و عرب و بلوچ متلک‌ها می‌سازند و کلمات مستهجن را درباره کیان خانواده به کار می‌برند. مرا که از ایران و وحدت و عظمت ایران می‌گویم، تحریف‌گر تاریخ می‌نامند، زیرا اراذل و اوباش بی‌سواد، شعور درک گفته‌ها و نوشته‌های مرا ندارند.

تصاویر مستهجن پورنو را در صفحه سایت قرار داده، از مجلس دختران و زنان ایرانی که به گونه‌ای از طریقی بدان‌ها دست یافته‌اند، سوءاستفاده کرده، کلماتی به کار می‌برند که روسپیان و قوادان مراکز پلشت قدیم جنوب تهران نیز از بر زبان آوردن آن پرهیز داشتند.

اینان ادب را خورده حیا را قی کرده‌اند. گویا اجازه دارند به صدر و ذیل اهانت کنند. شناسایی و بازداشت 450 تن از این اجامر و اوباش که متأسفانه از مدرن‌ترین و به روزترین اختراع سودمند جهان سوءاستفاده شریرانه می‌کنند. در هفته‌های اخیر تعداد زیادی از آنان را از دستیابی به اینترنت محروم کرده است، اگر این پشتکار و سخت‌گیری سازمان اطلاعات سپاه ادامه یابد و این اشرار را که با آبرو و حیثیت ملت ایران بازی می‌کنند و می‌خواهند یا دستور دارند ملت ایران را مردمی ذلیل، بی‌آبرو، ناامید، پریشان، بنده شکم و شهوت و عاری از اخلاق معرفی کنند، تحت پیگرد و مجازات‌های قانونی قرار گیرند، ساحت اینترنت از تاخت و تاز مشتی اراذل و اوباش (که شنیده‌ام گه‌گاه باج‌گیری هم می‌کنند) زدوده خواهد شد. اینان در حکم ستون پنجم دشمنان ایرانند و باید یا در زندان یا در دارالمجانین جای گیرند و جوانان و نوجوانان از وساوس کثیف آنان رهانده شوند. به خانواده‌های ایرانی توصیه می‌کنم این نارنجک‌های خطرناک را که روح و جسم فرزندانتان را آلوده می‌کند، تحت نظارت قرار دهید. وزارت ارتباطات در وظایف خود کوتاهی می‌کند و به عللی که نمی‌دانیم، از فیلتر کردن سایت‌های پلشت غفلت می‌ورزد.

در همین چند هفته اخیر که اطلاعات سپاه این 450 تن از خاطیان را احضار کرده، اینترنت تا حدود زیادی از حالت منجلابی و پلشتی بیرون آمده و علاقه‌مندان به آگاهی از اخبار فوری، اطلاعات سیاسی و علمی، اخبار مربوط به جنگ سوریه و افغانستان و عراق، اخبار فرهنگی و علمی و صنعتی، مسایل جغرافیایی و نقشه‌های قاره‌ها و کشورها و شهرها می‌توانند به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند. این سایت‌های کثیف باید تعطیل شوند. اراذل و اوباشی که از سوی اسرائیل و دیگر سازمان‌های خرابکار یا مشتی از دیوانگان جنسی سعی می‌کنند جوانان ایرانی را به هوسرانی، بی‌اخلاقی، دزدی ناموس ترغیب کنند، باید به کیفر برسند و برای هر یک از آنان پرونده و سابقه‌ای تشکیل شود که در صورت تکرار تحت پیگرد قرار گیرند.

من این مطالب پلشت و کثیف را تصادفی نمی‌دانم. کشوری، سازمانی، گروهی ضدایرانی یا خائن مزدور مأموریت دارند، بذر فساد و بداخلاقی و شرارت و خلاف‌کاری را در ذهن پاک و معصوم جوانان ایرانی بکارند و آنان را به مجریان بی‌منطق امیال بیگانگان تبدیل کنند.

باید به این وضعیت نظم و ترتیبی داده شود و اراذل و اوباش از ساحت فضای مجازی رانده شوند و هر پرخاشگر نادانی به خود اجازه هتاکی به دیگران ندهد. دلم می‌سوزد که هنرپیشگان مرد و زن کشور که اغلب متأهل هستند، این سان بی‌ادبانه مورد اهانت و لات بازی وحشیانه اجامر قرار می‌گیرند.