Gerdab.IR | گرداب

پژوهشگر فضای مجازی:

مبلغان دینی پاسخگوی نیاز معرفتی نسل جوان در فضای مجازی باشند

تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۵

مرتضی اصفهانی گفت: مبلغان دینی پاسخگوی به شبهات و ترویج معارف دینی در فضای مجازی، فرصتی را به حضور در فضای مجازی اختصاص دهند و پاسخگوی نیاز معرفتی نسل جوان باشند.

به گزارش گرداب؛ مرتضی اصفهانی پژوهشگر فضای مجازی در مصاحبه ای پیرو بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت شناسایی شبهات روز وپاسخ به آنها به عنوان اهم وظایف حوزه‌های علمیه و این که این کار هیچ منافاتی با فقاهت ندارد و باید برای پاسخ به شبهات دینی نیزهمانند کاوشهای دقیق وپردامنه فقهی،اقدام و عمل کرد، گفت: اصل کار روحانیت تبیین دقیق و علمی آموزه های دینی، هدایت و ارشاد مردم، دفاع عقلانی از دین و پاسخگویی به شبهات است.

وی بیان کرد: وظیفه اصلی روحانیت آن است که مردم را در مسیر درست دینداری قرار دهد واین مهم نیازمند آشنایی با ابزارها وشیوه های نوین تبلیغی است.

پژوهشگر فضای مجازی خاطر نشان کرد: توسعه آموزش‌ها و توسعه توان تبلیغی در فضای مجازی و حمایت ویژه و جدی از این اقدامات در ادامه برنامه‌ها باید اتفاق بیفتند تا روحانیون و مبلغان دینی با ارتباط با جوانان به سئوالات شرعی، معنوی و اعتقادی آنان پاسخ دهند.

وی افزود: مبلغان دینی علاوه بر صحبت در منبرها و مواعظ به دلیل ضرورت و اهمیت پاسخگویی به شبهات و ترویج معارف دینی در فضای مجازی، فرصتی را به حضور در فضای مجازی اختصاص دهند و پاسخگوی نیاز معرفتی نسل جوان باشند.

اصفهانی صریح کرد: دشمنان در فضای مجازی با تمام توان علیه باورها ومقدسات دینی ما کار می کنند، لذا باید طلاب و فضلای مستعد از این بستر در راستای ترویج دین و پاسخ گویی به شبهات نهایت استفاده ببرند.

وی افزود: مسلما حضور طلاب و مبلغین در فضاهای بومی مثل پیام رسانهای تولید داخل تاثیر بیشتر و بهتری خواهد داشت و نباید از این اصل غافل بود که حضور در پیام رسانهای خارجی ممکن است تبلیغ استفاده از محصولات غیر داخلی باشد و مفاسد خاصی را در پی دارد و در صورت احساس ضرورت حضور در این شبکه ها نیز باید با مطالعه و دقت و مراعات حساسیت های آن ورود نمایند.