Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارشاد مطرح کرد؛

روزانه یک میلیون مطلب غیرتکراری در یکی از شبکه های اجتماعی بارگذاری می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۵

وزیر ارشاد گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده روزانه یک میلیون مطلب غیرتکراری در این کانال بارگذاری می‌شود و مخاطبین این کانال‌ها به چند ده میلیون می رسند.

به گزارش گرداب علی جنتی در مراسم رونمایی از وبسایت جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت»، با توجه به اهمیت موضوع تولید محتوای دیجیتال اظهار کرد: محتوای دیجیتال و تولید آن امروزه یکی از اولویت‌های جدی در حوزه فرهنگسازی، فناوری و کارآفرینی است و حمایت از فناوران حوزه تولید محتوا باعث افزایش ثروت ملی خواهد شد.

وی افزود: از موارد ضروری برای رسیدن به توفیقات بیشتر در این زمینه، تدوین «نقشه راه تولید محتوای فرهنگی دیجیتال کشور» برای افق چشم انداز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش آمار مخاطبان در شبکه مجازی و تولید محتوای دیجیتال تصریح کرد: امروزه حدود ۹۰ هزار کانال در یک شبکه اجتماعی رایج در کشور دایر است که از این بین حدود ۵۰ هزار کانال آن شکلی از رسانه دارد.

وی افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده روزانه یک میلیون مطلب غیرتکراری در این کانال بارگذاری می‌شود و مخاطبین این کانال‌ها به چند ده میلیون می رسند. این در حالی است که تعداد تیراژ و شمارگان تمامی روزنامه‌های سنتی ما حدود یک میلیون نسخه تخمین زده می‌شود و این موضوع نشانگر اهمیت و ضرورت موضوع تولید محتوای دیجیتال در جامعه است .

جنتی به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری این جشنواره یک اتفاق خوب و اثرگذار برای حمایت از کالا و خدمات تولید ساخت داخل است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای برگزاری آن، اهتمام ورزیده است و امیدوارم برکات این رویداد را به زودی دریافت کنیم.