Gerdab.IR | گرداب

بازتاب حماسه آفرینی نیروهای امدادی در شبکه های اجتماعی

تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

صبح که خانواده بدرقه‌شان می‌کردند نمی‌دانستند که این بار آتش است که آنان را خاموش می‌کند.

به گزارش گرداب، کاربری نوشته است "وقتی یک آتش نشان گریه کند پشت آدم بدجور می لرزد" دیگری آن‌ها را خط شکن های زمان خوانده است، این روزها دیگر آلودگی هوا، تصویر محو شده برج میلاد سوژه کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیست، برچسب آتش نشان داغ شده است.

روز پنجشنبه ساختمان پلاسکو تهران دچار آتش سوزی شد. پس از گذشت حدود چهار ساعت از شروع حریق ساختمان قدیمی خیابان جمهوری دیگر تاب نیاورد و فرو ریخت، در ساعات اولیه این حادثه دلخراش آتش‌نشان‌های غیور ایستگاه‌های مختلف با حضور در محل آتش سوزی و خارج کردن مردم از ساختمان پلاسکو، نقش به سزایی را در کاهش تلفات جانی بر عهده داشتند.

جان‌فشانان فداکار و بی ادعا جان خود را برای اطمینان از تخلیه پاساژ پلاسکو به خطر انداخته و وارد ساختمان شدند اما طولی نکشید که علاوه بر سنگینی کپسول اکسیژن بار آوار 16 طبقه‌ای را نیز بر روی دوش خود احساس و مردم ایران را عزادار کردند.

پس از این حادثه دلخراش مردم سنگ تمام گذاشتند و در شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از فعالیت دلسوزانه نیروهای آتش‌نشانی یادوخاطره این غیورمردان را گرامی داشتند، هنگامی که به این پست‌های زیبا می‌نگریم جز اندوه و غم چیزی حس نمی‌کنیم و شاید بتوان گفت مردم به دور از هرگونه نگاه سیاسی نسبت به این حادثه با خانواده شهدای آتش‌نشان ابراز همدردی کردند.