توجه ترامپ به تقویت امنیت سایبری ارتش آمریکا

توجه ترامپ به تقویت امنیت سایبری ارتش آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور جدید آمریکا در اظهاراتی بر لزوم تضمین و تقویت امنیت سایبری ارتش این کشور تاکید کرد.

به گزارش گرداب،  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گفت: قصد داریم که امنیت سایبری ارتش آمریکا را تضمین و تقویت کنیم.
 
وی گفت: ما قصد داریم که موضوع امنیت سایبری در ارتش و در کشتی ها و هواپیمایی که به وسیله آمریکاییها بزرگ برای ارتش بزرگ ما ساخته میشود، تضمین شود و ارتش ما روز به روز قدرتمندتر شود.
 
رئیس جمهور آمریکا گفت: امروز من این جلسه را تشکیل داده ام تا به وعده خود در زمینه تامین امنیت زیرساخت های مهم و شبکه های دولت فدرال در برابر تهدیدات سایبری، عمل کنم. من وزرای کابینه و روسای آژانس ها را به طور کامل مسئول تامین امنیت سایبری سازمان تحت امر خودشان می دانم. 
 
ترامپ افزود: ما باید از شبکه‌های فدرال و اطلاعات فدرال محافظت کنیم. ما  این شبکه ها را از جانب مردم آمریکا مورد بهره‌برداری قرار می دهیم و این شبکه ها اهمیت و قداست زیادی دارند. ما این آژانس ها را قادر میسازیم که اقدام به نوسازی سیستم های فناوری اطلاعات (آی تی) بکنند و به امنیت بهتری دست یابند. ما از زیرساخت های مهم مثل نیروگاه‌ها و شبکه های انتقال برق محافظت خواهیم کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا افزود: شبکه انتقال برق مشکل دارد، اما به زودی حل می‌شود. ما باید با بخش خصوصی کار کنیم. بخش خصوصی بسیار از دولت جلوتر است. ما باید در همکاری با بخش خصوصی اطمینان حاصل کنیم که مالکان و بهره برداران زیرساخت های مهم، از حمایتی که از دولت فدرال برای دفاع در برابر تهدیدات سایبری  نیاز دارند، برخوردارند. 
 
دونالد ترامپ اضافه کرد: بهترین نمونه از این مسئله این است که  با وجود هزینه شدن صدها و صدها میلیون دلار پول بیشتر از آن چیزی  که ما خرج کردیم، کمیته ملی دموکرات ها به طریقی موفقیت‌آمیز و وحشتناک هک شد. کمیته ملی جمهوری‌خواهان هدف هک واقع نشد یعنی اینکه برای هک آن تلاش شد، اما نتوانستند آن را هک کنند. ما در کمیته ملی جمهوری‌خواهان سامانه خوبی نصب کرده بودیم که نتوانستند آن را هک کنند. پس با وجود خرج کردن پول کمتر، ما پیروز شدیم. ما پول کمتری خرج کردیم ولی پیروز شدیم. ما در دفاع خود برضد هک شدن نیز موفق بودیم.
 
وی گفت: ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم امنیت سایبری نقشی مهم در ارتش و کشتی ها و هواپیماها و تانک هایی دارد که آمریکایی‌های بزرگ برای ارتش بزرگ آمریکا می سازند. همانطور که ما جلو می رویم ارتش آمریکا قویتر و قویتر خواهد شد. من به تازگی با ژنرال متیس صحبت کردم. وی عملکرد خوبی دارد.
 
رئیس جمهور آمریکا افزود: جان کلی، وزیر امنیت داخلی، هم امروز کنفرانس خبری عالی داشت. من همچنین رودی جولیانی را معرفی می کنم که قرار است با جرد کوشنر و تام باسترد کار کند. رودی در زمینه امنیت سایبری تخصص دارد و این مسئله برای وی اهمیت دارد. 
 
دونالد ترامپ در ادامه از رودی جولیانی خواست که چند جمله‌ای درباره امنیت سایبری صحبت کند.
 
رودی جولیانی در آغاز صحبت‌های خود، آغاز به کار دولت دونالد ترامپ را شروعی تاریخی دانست و گفت: می‌بینم که در این مدت اندکی که سپری شده چیزهای بسیاری انجام شده است درحالیکه در گذشته این طور نبود. من از اوایل دولت رونالد ریگان بودم. کاری که شما می کنید این است که به وعده‌های خود عمل می کنید. یکی از وعده های شما تامین امنیت کشور بود. یکی از مخاطراتی که ما  در زمینه امنیت ملی و جرم با آن روبرو هستیم، امنیت سایبری است. بخش زیادی از کشور ما برخلاف دیگر کشورها، از بخش خصوصی تشکیل شده است. بخش خصوصی دربرابر هک شدن محافظت نشده است.