پشت پرده محکومیت دو فعال فضای مجازی

پشت پرده محکومیت دو فعال فضای مجازی
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

در روزهای اخیر در برخی رسانه ها اخباری مبنی بر محکومیت دو نفر با عنوان خبرنگار به جرم توهین به یکی از نمایندگان مجلس منتشر شد که بازتاب رسانه ای وسیعی داشت.

به گزارش گرداب، ماجرا از این قرار بود که دو نفرکه در سایتی بدون مجوز فعالیت می کردند در پی شکایت دادستانی و آقای جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت محاکمه و به جرم نشر اکاذیب و مطالب غیرواقعی مجرم شناخته شده اند. این سایت همچنین موارد محکومیت متعدد پیش از این داشته است و در بحبوحه انتخابات اخبار کذبی را له و علیه برخی کاندیداها منتشر کرده بود.


موارد توهین و اخبار کذب این سایت به حدی بود که با شکایت دادستانی و پس از آن با شکایت نماینده رشت در مجلس نهم و دهم به موارد تخلفات آن‌ها رسیدگی شد.

در مورد شکایت نماینده رشت در مجلس این افراد به جزای نقدی و در مورد شکایت دادستانی به شلاق محکوم شدند . متاسفانه برخی از رسانه‌ها با شانتاژ خبری اظهار کرده‌اند که حکم شلاق این دو نفر بر اساس شکایت نماینده رشت بوده که از اساس این خبر نادرست است و این افراد به دلیل تشویش اذهان عمومی و انتشار مطالب خلاف واقع در دادگاه بدوی با شکایت دادستانی حکم شلاق دریافت کرده‌اند.
 
لازم به ذکر است که حکم شلاق این دو نفر بر اساس شکایت دادستانی بوده و جنبه عمومی دارد و حتی در صورت انصراف نماینده مذکور از شکایت خود، این حکم به قوت خود باقی است.

منبع: خانه ملت