زندان، پایانی بر اخاذی از دختران جوان در شبکه های اجتماعی

زندان، پایانی بر اخاذی از دختران جوان در شبکه های اجتماعی
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رئیس پلیس فتای مازندران از شناسایی و دستگیری متهم به انتشار تصاویر خصوصی دختران جوان و اخاذی از آنان در شبکه های اجتماعی خبر داد.

به گزارش گرداب، سرهنگ حسن محمدنژاد گفت: در پی مراجعه و طرح شکایت زنی مبنی بر هک صفحه شخصی وی در یکی از شبکه های اجتماعی و تهدید و اخاذی از وی از سوی فردی  ناشناس، مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات فنی، متهم را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتای مازندران،خاطر نشان کرد: متهم در تحقیقات وبازجویی هیا فنی پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت؛ با استفاده از مهندسی اجتماعی و برقراری رابطه دوستی با شاکیه اقدام به هک صفحه تلگرامی اش کردم و سپس با استفاده از عکس های شخصی و Voiceهائی که در صفحه تلگرامش موجود بود با تهدید انتشار آن از وی اخاذ کردم .

سرهنگ محمدنژاد، گفت: این فرد که به هک شبکه های اجتماعی و اخاذی از افرادی دیگر متهم است، با تشکیل پرونده برای سير مراحل قانوني به مرجع قضائي معرفی شد .

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان هشدار داد: مراقب عکس ها و تصاویر خصوصی خود بوده و به هیچ عنوان عکس های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه های اجتماعی قرار ندهید.

وی افزود: فراموش نکنید، افراد آنلاین که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند، غریبه بوده و هیچگونه اطلاعاتی را برای آنها به اشتراک نگذارید.

رئیس پلیس فتا، عنوان داشت: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم ‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتيكه شخصي براي آنها مزاحمت ايجاد مي کند از ادامه ارتباط و پاسخگويي اجتناب ورزيده و این ایجاد مزاحمت را به پلیس فتا گزارش کنید.

منبع: پلیس