شهروندان سایت‌ها و کانال‌های ساخت و فروش مواد محترقه را اعلام کنند

شهروندان سایت‌ها و کانال‌های ساخت و فروش مواد محترقه را اعلام کنند
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۵

رئیس پلیس فتا فرماندهی استان زنجان، به خانواده‌ها نسبت به اقدامات افراد سودجو برای چهارشنبه سوری در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش گرداب،سرهنگ دوم آدینه لو با بیان اینکه متاسفانه در روزهای پایانی سال شاهد افزایش تخلفات در فضای مجازی با موضوع ساخت، تهیه و خرید و فروش مواد محترقه هستیم، اظهار کرد: شهروندان توصیه‌های پلیس را در این خصوص جدی بگیرند، زیرا خسارت‌های مالی قابل جبران است اما صدمات جسمی و تلفات جانی قابل جبران نیست.
 
وی افزود: با عنایت اینکه اکثر حادثه دیدگان این ایام جوان و نوجوان هستند، افزود: والدین باید همواره به عنوان صمیمی‌ترین دوست فرزند دلبندشان او را هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی همراهی کرده و برای انجام فعالیت‌های بی‌خطر در این روز و لذت بردن از این جشن کهن بدون هیچ گونه آسیبی موارد لازم را به آنها گوشزد کنند.
 
رئیس پلیس فتای زنجان ادامه داد: برخی از سایت‌ها در زمینه آموزش طرز تهیه ساخت بمب و مواد محترقه فعالیت می‌کنند که متاسفانه بارها شاهد وقوع اتفاقات و حوادث ناگوار در این خصوص بوده‌ایم، لذا خانواده‌ها باید دقت داشته باشند تا کودکان آنها با استفاده از این سایت‌ها به دنبال ساخت مواد محترقه خطرناک نباشند و در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار نشوند.
 
سرهنگ آدینه لو با اشاره به اینکه غالبا خرید مواد محترقه در فضای مجازی توسط کودکان و نوجوانان صورت می‌گیرد، گفت: با توجه به این موضوع کلاهبرداران سایبری مثل فیشینگ و... افزایش می‌یابد و قربانی آن کودکان و نوجوانان هستند که گاه جرات مطرح کردن موضوع با والدین خود را ندارند. 
 
وی با بیان اینکه پلیس فتا رصد کاملی برای موضوع چهارشنبه سوری دارد، افزود: از کاربران محترم و شهروندان درخواست داریم در صورت مواجهه با سایت‌های و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه می‌کنند و یا خرید و فروش مواد محترقه انجام می‌دهند را از طریق سایت پلیس فتا به  آدرس  Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی اعلام نمایند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا