سرقت اینترنتی پسر از حساب پدر

سرقت اینترنتی پسر از حساب پدر
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان از شناسایی و دستگیری فردی که با سوء استفاده از اعتماد پدرش اقدام به برداشت غیرمجاز 323 میلیون ریال از حساب وی به صورت اینترنتی کرد، خبر داد

به گزارش گرداب، سرهنگ احسانعلی آذر پودینه در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی مراجعه و شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز 323 میلیون ریال از حساب بانکی اش به صورت اینترنتی از سوی فرد یا افرادی ناشناس، مراتب در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.  

وی افزود: کاراگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات و تحقیقات فنی دریافتند، سارق یا سارقان با دسترسی به اطلاعات حساب بانکی فرد و از طریق نرم افزار موبایل بانک نسبت به خرید اینترنتی اقدام به سرقت از مالباخته کرده اند.  

وی تصریح کرد: در ادامه اظهارات شاکی مشخص شد که کلیه اطلاعات حساب و رمز دوم آن در اختیار پسر 15 ساله اش بوده، که ظن ماموران را نسبت به فرزند شاکی تقویت کرد.  

سرهنگ آذر پودینه ادامه داد: با بررسی ها و باز بینی های بعمل آمده بر روی گوشی فرزند شاکی برای ماموران محرز شد که از طریق نرم افزار موبایل بانک، طی دو مرحله خرید اینترنتی انجام گرفته که بلافاصله با هماهنگی قضایی وی را به پلیس فتا احضار کردند.  

وی افزود: متهم در تحقیقات پلیس ضمن اعتراف به بزه انتسابی عنوان داشت؛ با استفاده از اطلاعات حساب پدرم که در اختیارم بود اقدام به خرید اینترنتی 323 میلیون ریال طلا کردم که این مبلغ را با استفاده از نرم افزار موبایل بانک به شخصی که شاگرد مغازه طلافروشی بود انتقال می دادم که با سوء استفاده از اعتماد پدرم مرتکب این جرم شدم .  

فرمانده انتظامی شهرستان سراوان با اشاره به اینكه متهم با تشكیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد افزود: شهروندان کارت بانکی و اطلاعات مهم آن را در اختیار دیگران قرار ندهند و در حفظ و نگهداری از كارت های بانكی خود دقت كنند. 

منبع: پلیس