دستگیری جاعل عنوان پلیس ‌فتا در فضای مجازی

دستگیری جاعل عنوان پلیس ‌فتا در فضای مجازی
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۶

رئیس پلیس فتا اردبیل از شناسایی و دستگیری فردی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با سوء‌استفاده از آرم و عنوان پلیس‌فتا، اقدام به ارسال پیام‌ و تهدید آنان به احضار و دستگیری می‌کرد؛ خبر داد.

 به گزارش گرداب، سرهنگ دوم حافظ شریفی اظهار کرد: در پی رصد و پایش فضای مجازی، کارشناسان با موردی روبرو شدند که در آن فردی با ایجاد کانال و استفاده از آرم و عنوان پلیس‌فتا اقدام به ارسال پیام‌های تهدیدآمیز برای کاربران می‌‌نمود که موضوع به دلیل حساسیت ویژه با تشکیل اضطراری یک تیم در دستورکار قرار گرفت.
 
وی افزود: با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی تیم تخصصی در مدت زمان کوتاهی موفق شدند، علاوه به برقراری ارتباط و ردگیری شخص موردنظر، وی را در شهرستان اردبیل شناسایی و بلافاصله طی هماهنگی و اخذ دستور از مقام قضایی، متهم را به همراه تجهیزات فنی دستگیر نمایند.
 
این مقام انتظامی افزود: ‌متهم پس از مشاهده ادله‌های دیجیتال ضمن قبولی بزه انتسابی انگیزه خود را قدرت‌نمایی در فضای مجازی اعلام و در نهایت نامبرده به‌همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا اردبیل با یادآوری ماده 555 قانون مجازات اسلامی گفت: هر کس بدون سمت رسمی یا اذن از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشوری یا لشکری و انتظامی که از نظر قانون مربوط به او نبوده دخالت دهد یا معرفی کند به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم خواهد شد و چنانچه برای دخالت یا معرفی خود در مشاغل مزبور سندی جعل کرده باشد مجازات جعل را نیز خواهد داشت.
 
سرهنگ شریفی از هموطنان عزیز خواست ضمن هوشیاری در به کارگیری از شبکه‌های اجتماعی و رعایت قوانین در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبتت گزارش‌های مردمی با پلیس فتا در‌ میان بگذارند.
منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا