دستگیری هکر 19 ساله حساب های بانکی

دستگیری هکر 19 ساله حساب های بانکی
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت : هکر معروف 19 ساله که از حساب بانکی مردم برداشت می کرد ، در سمنان دستگیر شد.

به گزارش گرداب،  سرهنگ صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت : با شکایت تعدادی از شاکیان درباره برداشت غیر مجاز از حساب بانکی ، این پرونده در دستور کار ویژه پلیس فتا قرار گرفت و با بررسی تخصصی کدهای آلوده مشخص شد ، برداشت کننده ، فردی است که آشنایی کامل با رایانه و کدهای برنامه نویسی دارد.

وی افزود : کارشناسان پلیس فتا با بهره‌گیری از دانش روز و شیوه‌های تخصصی و آنالیز ، توانستند متهم را شناسایی و دستگیر کنند.

صادقی تصریح کرد: با توجه به اعتراف متهم که از مکان‌های عمومی برای انتشار این کدها استفاده می‌کرد ، متصدیان کافی نت‌ها باید توجه جدی به احراز هویت مراجعه کنندگان و متقاضیان استفاده از خدمات را داشته باشند و به صورت روزانه امنیت سیستم‌ها را کنترل کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان از کاربران فضای سایبر هم خواست که به صورت دوره ای پسوردهای کارت‌های بانکی خود را تغییر داده و تحت هیچ شرایطی از اماکن و سیستم‌های عمومی برای انتقال وجه استفاده نکنند.

گفتنی است ، این هکر با سوء استفاده از دانش برنامه نویسی و نگارش کدهای مخرب و خدمات اینترنتی در کافی نت‌ها ، به صورت غیر مجاز از حساب بانکی افراد برداشت می‌کرد.