Gerdab.IR | گرداب

مدیرعامل «اوبر» استعفا داد

تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۶

در پس تشدید اعتراضات و ناراحتی های مربوط به ماهها رسوایی اخلاقی در اوبر، مدیرعامل این استارت آپ در نهایت مجبور به استعفا شد.

 به گزارش گرداب، روزنامه گاردین گزارش داد: تراویس کالانیک مدیرعامل اوبر و از بنیانگذاران این استارت آپ موفق حالا دیگر مرد همه کاره آن محسوب نمی شود. این درحالی است که اوبر ارزش هنگفتی درحدود ۶۸ میلیارد دلار داشته و در زمره موفق ترین استارت آپهای حال حاضر دنیا به حساب می آید.

اما این شرکت که در زمینه حمل و نقل و جابجایی مسافر در بیش از ۷۵ کشور جهان فعال است طی شش ماه گذشته درگیر چالشهای ناشی از رسوایی های اخلاقی بوده است.

در نتیجه کالانیک نتوانست در برابر فشار ۵ سرمایه گذار اصلی این استارت آپ مقاومت کرده و در نهایت از مقامش استعفا داد. البته وی همچنان در شورای اصلی این شرکت حضور خواهد داشت.

استعفای کالانیک تنها یک هفته پس از آن صورت گرفت که وی اعلام کرد دیگر در پشت پرده حضور نخواهد داشت و برای سر و سامان دادن به اوضاع و احوال اوبر تلاش می کند نقش پررنگتری ایفا کند.

درحالی که اوبر به نقض قوانین و مقررات مربوط به جابجایی مسافران در برخی مناطق جهان شهرت یافته، این شرکت در بحران دیگری هم دست و پا می زد.

چندی پیش یکی از کارکنان سابق اوبر از آزار و اذیت جنسی و نگاه تبعیض آمیز نسبت به زنان شاغل در این شرکت پرده برداشته بود.