نظر واعظی در مورد انتقال سرورهای تلگرام به ایران

نظر واعظی در مورد انتقال سرورهای تلگرام به ایران
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اظهارات رییس جمهور مبنی بر عدم دخالت در زندگی مردم و اعتماد آنها به این وزارتخانه، گفت: رعایت حریم خصوصی افراد به جامعه همواره سیاست دولت بوده و لازمه رشد سرویس‌های بومی و بین المللی نیز احترام به حقوق کاربران است.

به گزارش گرداب، پس از انتشار اخباری در خصوص انتقال سرور های تلگرام به ایران دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار فیلمی از سخنان رئیس جمهور در اینستاگرام خود نوشت: رعایت حریم خصوصی افراد جامعه و تلاش برای جلوگیری از نقض آن همواره مورد تاکید رییس جمهور محبوب و این وزارت بوده و سیاست ما بر ادامه این مسیر با جدیت بیشتر در سال‌های آتی است.

وی همچنین با اشاره به رشد سرویس‌های بومی، اظهار کرد: لازمه‌ی رشد سرویس‌های بومی و نیز تعامل سازنده با سرویس‌ دهنده‌های بین المللی احترام به حقوق کاربران است. تاکید ما بر رعایت الزامات فرهنگی جامعه و حفظ حریم خصوصی به عنوان دو بال توسعه سرویس‌های مجازی است.

در ویدئوی منتشر شده رییس جمهوری اظهار می‌کند: ما باید توجه کنیم از ابزار بهترین استفاده‌ها را ببریم و چه طور مانع سوء استفاده از آنها شویم. اگر هر کاری که انجام می‌دهیم، در نهایت موجب شود که امنیت زندگی مردم پایین بیاید، ما به هدف خود نرسیده‌ایم.

حسن روحانی با اشاره به اعتماد مردم به وزارت ارتباطات اضافه می‌کند: همچنین اصل بر امنیت ارتباط است. همان طور که در اسلام و قانون اساسی آمده است ما حق نداریم در زندگی خصوصی مردم دخالت کنیم. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امین مردم است و مردم به آنها اعتماد کردند. مهم‌ترین اصل ما در این جا امانت است و مردم باید به ما اعتماد داشته باشند.