سیدرضا صالحی امیری؛

۱۱ هزار کانال تلگرامی متولی ۸۰ درصد تولید اطلاعات در فضای مجازی هستند

۱۱ هزار کانال تلگرامی متولی ۸۰ درصد تولید اطلاعات در فضای مجازی هستند
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که ۸۰ درصدتولید اطلاعات در فضای مجازی از طریق ۱۱ هزار کانال تلگرامی صورت می گیرد.

به گزارش گرداب، سیدرضا صالحی امیری در دیدار اعضای فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی مجلس با بیان اینکه ۸۰ درصدتولید اطلاعات در فضای مجازی از طریق ۱۱ هزار کانال تلگرامی صورت می گیرد، اظهار کرد:  به زودی بولتن ۱۰۰ کانال تلگرامی برتر را آماده می کنیم و آن را در اختیار نمایندگان خواهیم گذاشت. ما می‌دانیم که مسئولیت ۱۰ هزار کانال بزرگ تلگرامی با چه کسانی است و چه هویتی دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بهترین وضعیت مطبوعات را شاهد هستیم و مطبوعات شرایط آرامی دارند،‌ گفت: لایحه مطبوعات ۹۲ ماده دارد که ۳۰ ماده آن قضائی و مربوط به جرائم مطبوعات است.

وزیر ارشاد همچنین خاطر نشان کرد: تقابل با جریان اطلاعات مجازی ناممکن است و ما نباید در این زمینه تسلیم شویم و انفعال داشته باشیم بلکه باید شرایط را مدیریت کنیم.

صالحی امیری در ادامه بر ضرورت راه اندازی سازمان صنفی نظام رسانه و سازمان صنفی نظام هنر تاکید کرد و گفت:  ۱۵ هزار و ۵۰۰ خبرنگار در حال حاضر بیمه تکمیلی دارند که ۵۰ درصدآن از سوی وزارت ارشاد و ۵۰ درصد دیگر از سوی خبرنگاران پرداخت می شود. همچنین ۱۰ هزار نفر را در یک سال بیمه کردیم.

وی اضافه کرد: اگر شورای عالی فضای مجازی نبود با مشکل مواجه می‌شدیم،‌ اما تدبیر رهبری از شکل گیری چالش‌ها جلوگیری کرد.

وزیر ارشاد در پایان با بیان اینکه مهاجرت جدی در دسترسی اطلاعات از مکتوب به فضای مجازی در حال شکل گیری است،‌ گفت که باید تولید محتوا و دسترسی اطلاعات برای مردم سالم نگهداری شود.

جبار کوچکی نژاد، رییس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی در نشست اعضای این فراکسیون با صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان این مجموعه گفت: آقای صالحی امیری در مدت اندک تصدی وزارتخانه مربوطه بیشترین تعامل را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته است

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بالاترین امتیاز را در این خصوص نسبت به سایر وازتخانه‌ها در برقراری ارتباط و تعامل با مجلس شورای اسلامی کسب می‌کند.

رییس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی تاکید کرد: این فراکسیون همراه و حامی وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی در حل مشکلات اصحاب رسانه و خبرنگاران است.

وی تصریح کرد: مطمئنا با تدابیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگرانی‌ها در عرصه فضای مجازی حل و فصل می‌شود.