کلاهبرداری 140 میلیونی از طریق سایت دیوار

کلاهبرداری 140 میلیونی از طریق سایت دیوار
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۶

فردی شیاد که از طریق سایت واسطه گر دیوار با ترفند فروش اتوبوس، یک میلیارد و 400 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش گرداب، فردی شیاد که از طریق سایت واسطه گر دیوار با ترفند فروش اتوبوس، یک میلیارد و 400 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حمید رزمخواه رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با دریافت مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری، موضوع در دستور کار تیمی از  کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مال باخته که اهل یکی از استان های غربی کشور است، مشخص شد این فرد برای خرید یک دستگاه اتوبوس مسافربری از طریق سایت دیوار با فردی که فروشنده یک دستگاه اتوبوس ولوو بوده آشنا شده است و پس از صحبت های اولیه با هم در منطقه قاسم آباد مشهد، قرار ملاقات گذاشته اند.

در ملاقات حضوری فروشنده بیان کرده که اتوبوس 155 میلیون تومان قیمت دارد که 50 میلیون تومان آن قسط است و در توافق نهایی با یک میلیون تخفیف، خریدار 104 میلیون تومان به صورت نقدی پرداخت می کند و مقرر می شود فروشنده همان روز در محضر به وی وکالت کاری بدهد که فرد فروشنده با ترفندی از او جدا شده و دیگر جوابگوی تلفنش نبوده است.

خریدار با استعلام از بانک مربوطه درخصوص اقساط خودرو متوجه می شود که اتوبوس 193 میلیون تومان قسط دارد. سرهنگ رزمخواه تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پس از بررسی دقیق اظهارات مال باخته پس از چندین روز کار گسترده پلیسی، سرانجام محل اختفای متهم را در محدوده بولوار حجاب شناسایی و متهم را در حال تعمیر اتوبوس دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دو همدست متواری متهم خاطرنشان کرد: اتوبوس تا تعیین  تکلیف نهایی در پارکینگ توقیف و متهم برابر دستور مقام قضایی روانه دادسرا شد.

وی بیان داشت: متاسفانه با وجود کاربردهای خوب بعضی سایت های تبلیغ و فروش کالا، شهروندان گاهی به این آگهی ها اعتماد و اقدام به ارسال وجه یا کالا می کنند که مشکلات و دردسرهای زیادی را به دنبال دارد. لذا به شهروندان توصیه می کنیم صرفا به شماره تلفن و آدرس های اعلامی کفایت نکنند و حتما پس از دیدن آگهی های تبلیغاتی با مراجعه حضوری و رویت کالا و در معاملات ملکی و خودرو پس از انجام مراحل قانونی و استعلام های مربوطه اقدام به انجام معامله کنند.