هتک حیثیت دختر جوان در فضای سایبر از سوی همکلاسی

هتک حیثیت دختر جوان در فضای سایبر از سوی همکلاسی
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

رئيس پليس فتا استان اصفهان گفت: فردي كه اقدام به ايجاد پروفايلي در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي به نام يكي از شهروندان و درج مطالب غيراخلاقي عليه وي نموده بود توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير شد.

 به گزارش گرداب، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: در پي شكايت دختري جوان مبني بر اينكه فردي ناشناس در يكي از شبكه‌هاي اجتماعي مجازي صفحه‌اي ايجاد نموده و در آن تصاوير شخصي و خانوادگي وي را همراه با مطالب غيراخلاقي درج نموده است، بررسي موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

اين مقام مسئول عنوان کرد: با انجام اقدامات فني و تخصصي در فضاي مجازي متهم به هويت مريم.م از دوستان و همكلاسي‌هاي وي شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير گرديد.

سرهنگ مرتضوي بيان کرد: متهم صراحتاً به بزه انتسابي اقرار و انگيزه خود را هتك حيثيت شاكي به دليل اختلاف با وي و انتقام جويي عنوان داشت.
اين مقام انتظامي به شهروندان توصيه نمود: عكس و فيلم‌هاي خصوصي خود را به هيچ عنوان در اختيار ديگران حتي نزديكان و اقوام خود قرار ندهيد.

اين مقام انتظامى ياد آور شد: اجازه فيلم برداري و عكس برداري از مجالس خصوصي خود را به ديگران ندهيد و از ذخيره كردن اطلاعات خصوصي نظير و فيلم و عكس بر روي تلفن همراه،تبلت و لپ تاپ پرهيز نماييد.