انتشار اسناد محرمانه در فضای مجازی برای انتقام جویی

انتشار اسناد محرمانه در فضای مجازی برای انتقام جویی
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۶

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار اسناد محرمانه در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش گرداب، سرهنگ دوم علی‌اصغر افتخاری گفت: طی مراجعه نماینده حقوقی یكی از شركت های استان هرمزگان مبنی بر انتشار اسناد محرمانه آن شركت، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی ناشناس با تشکیل یک گروه در یکی از شبکه‌های اجتماعی و با عضو نمودن کارگران و کارمندان شرکت و سایر افراد اقدام به انتشار مطالبی بر علیه مسئولین نموده و با انتشار نامه ها و مکاتبات اداری شرکت در این گروه، موجب تشویش اذهان عمومی شده‌اند.

سرهنگ افتخاری خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت موضوع، با انجام مراحل فنی و شگردهای خاص پلیسی گردآورنده، گروه به هویت آقای ع.ا شناسایی كه با هماهنگی مقام قضایی و رعایت اصل غافلگیری متهم در محل مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس فتا منتقل گردید.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بازجویی به عمل آمده، متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات موجود لب به سخن گشوده و اظهار داشت این عمل را با همكاری یكی از دوستانش به هویت آقای ح.م انجام داده است كه متهم دوم نیز دستگیر و به این پلیس منتقل گردید.

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان گفت: طی بررسی به عمل آمده مشخص شد هر دو از کارکنان اخراجی و سابق شرکت مذكور بوده و هدف از كار خود را انتقام و آبروریزی مدیریت آن مجموعه بیان نمودند.