راهی که از سر گرفتیم؛

تشییع باشکوه شهید حججی بر دوش مردم تهران/ وداع با پسری که افتخار ایران شد

تشییع باشکوه شهید حججی بر دوش مردم تهران/ وداع با پسری که افتخار ایران شد
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۶

مراسم تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم «محسن حججی» با حضور پرشکوه مردم تهران در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.

به گزارش گرداب، مراسم تشییع پیکر پاک شهید مدافع حرم محسن حججی با حضور با شکوه و گسترده مردم شهید پرور ایران اسلامی در میدان امام حسین (ع) تهران برگزار شد.

- ساعت ۸ صبح خودمان را به میدان امام حسین رساندیم؛ میدان امروز غلغله است؛ جای سوزن انداختن نیست. مجالی برای تند تند راه رفتن نیست. باید پایمان را به آهسته قدم زدن عادت بدهیم؛ آخر امروز تشییع پیکر آقا محسن است؛ آقا محسن حججی.

- از  متروی ایستگاه امام حسین که بیرون آمدیم، صدای نوحه سرایی حاج محمود کریمی در رثای شهدای مدافع حرم گوشمان را به سمت خود کشید. "قدم به چشم ما گذاشتی توی آسمون ها پا گذاشتی".

- پرچم های سرخ مزین به عبارت «راهی که از سر گرفتیم» در دست مردم است. از دور که به جایگاه سخنرانی نگاه می کنیم، این طرف و آن طرف شدن پرچم های سرخ دلنوازی می کند.

- مردم در گرفتن پوسترهای مزین به تصویر شهید حججی با هم رقابت می کنند. در چهارسوی میدان هم شهید دارد می خندد. در زیر یکی از عکس های آقامحسن، سخنی از سید شهیدان اهل قلم آمده؛ "هر که می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند."

- راستش را بخواهید فضا عادی نیست. هر کسی توی خودش است. هر کسی توانسته گوشه ای را اختیار کرده و دارد اشک می ریزد. مگر می شود نام حسین بیاید و اشک مهمان چشم نشود.

- ساعت ۸:۲۰ دقیقه صبح؛ همین طور که خورشید داشت خودش را در آسمان بالا می کشید، صدایی از قسمت جایگاه آمد، «هم اکنون پدر، مادر، همسر و فرزند عزیز شهید محسن حججی به میان ما آمده اند؛ برای سلامتی شان صلوات بفرستید.»

- صدای ضبط نوحه سرایی تغییر کرد؛ «منم باید برم آره برم سرم بره»؛ همه انگار بلد بودند؛ تکرار می کردند و سینه می زدند. پیر سینه می زد، جوان سینه میزد؛ زن سینه میزد؛ مرد سینه می زند.

- در دو سه جای میدان، جایگاهی را برای عکاسان تعبیه کرده اند. مردم تا می بینند لنز دوربین ها روی آن ها رفته، تصویر آقا محسن را بالا می آورند. انگار امروز فقط آقا محسن باید دیده شود.

- میدان زودتر از موعد مقرر یعنی ۹ صبح پر شده؛ صدا فقط صدای نوحه است و سینه زدن و مویه کردن. مردم هنوز در شعف دیدار آقا محسن روی پا ایستاده اند.

- در این مراسم همچنین آیت الله آملی لاریجانی، حجت الاسلام ناطق نوری، حجت الاسلام شهیدی محلاتی، سرلشکر محسن رضایی، سردار جلالی، حجت الاسلام ابوترابی فرد و بسیاری از مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.

- در این مراسم صادق آهنگران به مداحی پرداخت و سپس حجت الاسلام علیرضا پناهیان به عنوان سخنران در پشت تریبون قرار گرفت.

 -او در سخنرانی خود خطاب به سپاه گفت: سپاهیان پاسدار موشک‌های خود را برای مقابله با اسرائیل آماده کنید، این مردم از خون حججی نمی‌گذرند و انتقام این خون را نابودی داعش تمام نخواهد بود و انتقام خون حججی تنها با نابودی اسرائیل فراهم می‌شود. 

- بعد از سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان، پیکر پاک شهید حججی با مداحی حاج سعید حدادیان از میدان امام حسین(ع) به سمت میدان شهدا تشییع شد.

- بعد از این تشییع قرار است پیکر شهید حججی به زادگاهش در شهر نجف آباد اصفهان انتقال پیدا کند.

- براساس این گزارش شهید محسن حججی روز گذشته نیز بر دوش مردم مشهد در حرم مطهر رضوی تشییع شد.