دستگیری عاملان هک پروفایل شخصی

دستگیری عاملان هک پروفایل شخصی
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۶

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری عاملان هک پروفایل شخصی خانم 25‌ساله گیلانی در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی خبر داد.

به گزارش گرداب، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود به دادخواهی خانم 25‌ساله مبنی بر هک پروفایل شخصی و انتشار عکس و فیلم خصوصی او در شبکه‌های اجتماعی موبایلی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان هک پروفایل شخصی و انتشار عکس و فیلم خصوصی خانم جوان گیلانی در شبکه‌های اجتماعی که سه مرد 18، 25 و 28‌ساله اهل و ساکن قزوین، لنگرود و اردبیل بودند، شناسایی و دستگیر شدند. 

سرهنگ محمدخانی ادامه داد: متهمان با توجه به‌دلایل دیجیتالی کشف شده، به صراحت به بزه‌انتسابی خود اعتراف کردند و به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود معرفی و از آن طریق روانه زندان شدند.

 به گفته سرهنگ محمدخانی، طبق ماده 17 فصل پنجم هتک حیثیت و نشر اکاذیب قانون جرایم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا پرداخت جزای نقدی از پنج تا 40‌میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

 رئیس پلیس فتای گیلان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irیا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir و شماره تماس 2182340 گزارش دهند.