قطعی های مکرر موبایل جهرمی را به مجلس کشاند

قطعی های مکرر موبایل جهرمی را به مجلس کشاند
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابت قطعی های مکرر و کیفیت نامناسب آنتن دهی تلفن همراه، به نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس پاسخ داد.

به گزارش گرداب، رمضانعلی سبحانی فرد رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی از حضور روز گذشته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به کمیسیون صنایع مجلس، پیرو سوالات نمایندگان درخصوص قطع و وصلی های مکرر تلفن همراه در حین مکالمه و عدم پوشش دهی مناسب شبکه اپراتورهای موبایل خبر داد.

وی گفت: در این جلسه موضوعات مربوط به کیفیت نامناسب و قطع و وصلی های مکرر تلفن همراه که در چند ماه اخیر افزایش پیدا کرده است و نیز کم فروشی اینترنت و رجیستری موبایل، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزیر ارتباطات به این موضوعات پاسخ داد.

سبحانی فرد با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات نیز این موضوع را تایید کرد که کیفیت مکالمات موبایل پایین آمده است، افزود: طبق گفته وزیر ارتباطات، به اپراتورهای تلفن همراه تذکر داده شده که کیفیت شبکه خود را بالا ببرند.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی قطع و وصلی های مکرر موبایل را تضییع حقوق مردم عنوان کرد و گفت: در این جلسه همچنین پیشنهاد شد که زمان محاسبه نشدن هزینه قطع مکالمه در ۳ ثانیه اول برقراری تماس به ۱۰ ثانیه افزایش یابد. قرار شد این موضوع توسط وزارت ارتباطات بررسی شود و پیشنهاد آن به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات داده شود.

وی گفت: هم اکنون برخی مکالمات در ابتدای برقراری تماس، به دلیل نشنیدن صدای مخاطب قطع می شود که تاکنون برای مکالمات زیر ۳ ثانیه، هزینه ای دریافت نمی شد اما پیشنهاد شد که این زمان، به ۱۰ ثانیه افزایش یابد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: موضوع کم فروشی اینترنت و عدم شفافیت در خرید بسته های اینترنتی از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود که مقرر شد برای فروش بسته های اینترنت، ظرف یک ماه آینده مکانیزم شفاف سازی صورت گیرد تا مشخص شود هر یک از اپراتورها به چه شیوه ای بسته های اینترنتی را تعریف و محاسبه می کنند.

سبحانی فرد افزود: درخصوص رجیستری گوشی موبایل نیز، وزیر ارتباطات گزارشی از وضعیت انجام شده، داد و مقرر شد گزارش جامع تری از این پروژه به مجلس ارائه شود.

وی تاکید کرد: وزارت ارتباطات باید تا یک ماه آینده، گزارشی در مورد موضوعات مطرح شده و روند رفع مشکلات اعلام شده در این جلسه، به کمیته ارتباطات مجلس ارائه دهد.

به گزارش مهر، اوایل این هفته، وزیر ارتباطات از راه اندازی سامانه شکایت از عدم پوشش دهی مناسب تلفن همراه خبر داد و با تایید مشکلات کیفیتی موبایل در برخی از استان ها و مناطق کشور گفت: به زودی سامانه ای راه اندازی خواهیم کرد که کاربران بتوانند از طریق پیامک و اپلیکیشن شکایت از عدم کیفیت خدمات تلفن همراه خود را گزارش کنند.