Gerdab.IR | گرداب

تبلیغات زننده در بازی‌های اندرویدی کودکان

تبلیغات زننده در بازی‌های اندرویدی کودکان
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶

برخی کاربران گوشی‌های اندرویدی از نمایش تبلیغات آنلاین دارای محتوای جنسی در بازی‌های کودکان به شدت اظهار نگرانی کرده‌اند.

به گزارش گرداب، نکته تامل برانگیز آن است که بازی های مذکور در فروشگاه گوگل پلی به طور رسمی و قانونی عرضه شده اند و مناسب بودن آنها برای استفاده گروه سنی کودک و نوجوان نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

با این حال در صورت اجرای این بازی ها توسط کودکان آگهی‌هایی در حین اجرای بازی نمایش داده می شوند که مضامین غیراخلاقی و نامناسب دارند.

در صورت لمس این آگهی‌ها توسط کودکان برنامه های دیگری با محتوای جنسی و غیراخلاقی بر روی گوشی کاربران بارگذاری می شود و این امر می تواند سلامت روحی و روانی آنان را به طور جدی به خطر بیندازد.

گفتنی است بسیاری از والدین با انتشار نظراتی در فروشگاه گوگل پلی در مورد نمایش تبلیغات غیراخلاقی در محیط بازی های اندرویدی کودکان هشدار داده اند، اما گوگل تاکنون توجهی به این هشدارها و انتقادها نکرده است.

از جمله این بازی ها و برنامه ها می توان به Toilet Training-Baby’s Potty.، Paint Easy.، Puppy Fire Patrol و غیره اشاره کرد. بررسی های بیشتر نشان می دهد این مشکل محدود به بازی های اندرویدی نیست و در بازی های سازگار با آیفون هم وجود دارد.